Wpis z mikrobloga

mmm lizaki z owocami Tabasco :)

Papryki oczywiście z #domowyogrod

Czy są ostre? Są tak ostre jak papryki Tabasco. Więc powiedzmy że są pikantne... dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). W smaku super!

Ciężko uformować lizaki, muszę sobie to przemyśleć i jakiś sprzęt przystosować do zadania.

Jako że kapsaicyna (palący związek) z chili rozpuszcza się w tłuszczach i alkoholach, to lizaki oczywiście są z wódką i kapką oleju roślinnego - rzepakowego. Cukru na oko więc nie powiem ile :)

Do tego dodałem szczyptę pieprzu oraz wycisnąłem pół cytryny.

Jak stężeją i je jakoś wydobędę to zrobię kolejne zdjęcia i wrzucę.

#chilihead #chili #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem
goromadska - mmm lizaki z owocami Tabasco :)

Papryki oczywiście z #domowyogrod



Cz...

źródło: comment_xSsjgXlsUqmp43btpdzYqY4rF0nHz2Vf.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@goromadska: JA #!$%@? JAK MNIE #!$%@?Ą TAKIE CIOTY, NO #!$%@?. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO "OO KUPIE SOBIE LIZAKI Z TABASCO, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA #!$%@? WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE #!$%@?, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO
  • Odpowiedz
@goromadska: Może zrobić to tak jak się odlewa ciężarki wędkarskie w kształcie kulek? W 2 deseczkach wywiercić półkule, w jednej wywiercić dziurkę do wlewania masy i włożenia patyczka. Wyłożyć folią spożywczą, złożyć, zalać, włożyć patyczek, poczekać do ostygnięcia w lodówce.
  • Odpowiedz
@wysuszony: można, jasne, ale jest jeszcze wiele możliwości innych :)

To był test w sumie czy da się łatwo zrobić samą masę, następnym razem sobie przetestuję różne rodzaje formowania. Wątpię jednak abym coś w warsztacie robił. Myślę że da się to zrobić prościej.
  • Odpowiedz
PAPRYCZKAMI, HEHE COŚ NIE OSTRA, JA TO NIE WIEM JAK WY MOŻECIE JEŚĆ TAKIE MDŁE xD CO TAM CHCESZ SPRÓB


@Golomp:

Jedynym debilem jakiego widzę jesteś ty. Lubi tabasco, to niech sobie je. Jak ktoś inny lubi cytrynę i pokaże przepis na ciasto cytrynowe, to też będziesz miał ból dupy?
  • Odpowiedz
@wysuszony: @serok: @nacnac: @dziczku

No niestety, masa nie chce się zestalić i ciągle jest plastyczna. Wyrzuciłem patyczki, przełożyłem do miseczki i wstawiłem do lodówki. Będzie jako dodatek do deserów lub po prostu łyżeczka przed treningiem dodająca energii. Może za krótko gotowałem, może dałem za mało cukru, a może powinna być też żelatyna (czy wtedy nie wyjdą żelki?).
  • Odpowiedz
@goromadska: Cukier karmelizuje się bardzo łatwo:) Wystarczy podgrzać na patelni. Problem w tym, że odrobinę za długo, czy odrobinę zbyt wysoka temperatura i już tego od patelni nie oderwiesz. Trzeba by więc pomyśleć o jakimś rozpuszczalniku, który by ten proces nieco spowolnił, a tak się składa że śmietana kremówka takim rozpuszczalnikiem jest, no i jest tłusta;) Co do foremek - do głowy nie przychodzi mi nic innego niż foremki silikonowe, bo
  • Odpowiedz
tyna (czy wtedy nie wyjdą żelki?).


@goromadska: @dziczku:

Zamrożone żelki to jak lizaki nie ? :)

Ja bym się z karmelem nie bawił bo to za trudne.

Najłatwiej z cukrem żelującym (1:1)

Edit: chociaż właśnie czytam że lizaki robi się na karmelu :/
  • Odpowiedz