Wpis z mikrobloga

zobaczcie mirki jakie oświetlenie w mieszkaniu będę robił:)

Jest tylko pewien problem :P

usłyszałem, że mam podłączyć na zasilacz 12V, domyślam się, że szeregowo.

Nie wiem ile na raz mogę takich blaszek podłączyć do jednego zasilacza, i jakimi kablami jedno do drugiego podłączyć :P

a do tego pojawia się walor czysto wizualny... w co to włożyć, jak to zrobić, żeby ładnie to wyglądało ...

#januszeelektroniki #elektronika
kowalale - zobaczcie mirki jakie oświetlenie w mieszkaniu będę robił:) 

Jest tylko p...

źródło: comment_pFWDmTXmLkU2465CQ5ab6LSeYJCKlJQw.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@kowalale: Napisz coś więcej, jaki masz konkretnie plan, jak to ma wyglądać itd. Sam planuję ruszyć wreszcie kwestię oświetlenia u siebie, bo mam same rozwiązania tymczasowe, ale szukam inspiracji ;)
  • Odpowiedz
@jamtojest: heh dopiero co dostałem, ale chciałbym na pewno w kuchni na szafkach od spodu je zamontować, bo widziałem takie rozwiązanie i bardzo fajnie wygląda (te moje blaszki dużo światła dają). do tego nie wiem jak to wyjdzie, ale w sypialni chciałbym zrobić do czytania książek. Tylko nie wiem w co to ubrać, żeby ładnie wyglądało. Te blaszki są leciutkie dlatego przyczepie je na taśmie dwustronną.

Znając życie dziewczyna będzie
  • Odpowiedz
@kowalale: Same segmenty łączysz szeregowo. Zasilacz razem z nimi też. Same diody są połączone równolegle, dlatego nie musisz się martwić niczym. Napięcie na pewno 12V, pozostaje kwestia samej mocy na wyjściu - minimalna moc zależy od liczby podłączonych diód. Także musisz się po prostu pochwalić ile chcesz podłączyć do jednego zasilacza :-)
  • Odpowiedz
@kowalale: No właśnie, myślałem że masz coś konkretnego ;) Ja to bym chciał gdzieś znaleźć jakiś katalog czy coś, żeby sobie pooglądać inspiracje, ale jakoś nic szczególnie nadającego się nie znalazłem. A sam mam za mało wyobraźni - potrafię zrobić, tylko nie do końca wiem co ;)
  • Odpowiedz