Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 5 (8.09.2014-14.09.2014)

Dla wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do Tagu: #weeklytopedm

W tym tygodniu wybór spośród 30 produkcji. Większość z nich wyszła już w poniedziałek. Numer jeden moim zdaniem powinien być wielkim hitem, ale zobaczymy jak publika go przyjmie. W tym tygodniu wrzuciłem paczkę nut na zippy + bonus (każda z bonusowych to takie 11 miejsce, ciężko mi było wybrać pierwszą 10)

10. Erik Arbores - Hold On (Mmm Baby) (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Gdyby nie to Mmm Baby utwór byłby szary i nudny. Zdarza mi się teraz czasami nucić tą produkcje, co nie jest wcale takie częste. Oprócz tego: ciekawy, orkiestrowy drop, gdzieś tam słychać w tle fortepian, utwór lekki i przyjemny.

9. Oliver - Fast Forward (Original Mix) || #electrohouse

Dobry electro-house, przypominający mi w niektórych momentach utwory Madeona.

8. Dannic - Dear Life feat. Bright Lights (Lucky Date Remix) || #electrohouse

Remix mojego, ulubionego utworu Dannica. Wg mnie dorównuje oryginałowi, chociaż trochę inna stylistyka. Lucky Date ciekawie w tej produkcji operuje wokalem i główną melodią.

7. Arias & Greg Cerrone - Foot Steps (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Greg Cerrone przyzwyczaił nas do takich utworów po jego świetnym Nightventure . Progresywne brzmienie, wpadająca w ucho melodia. Podobne utwory często wydawane są w SIZE , aczkolwiek ten nie został tam wydany.

6. John Dahlback - You Can Touch (Original Mix) || #electrohouse

Utwór wydany w DOORN. Wyróżnia się ciekawym schematem, jeżeli chodzi o budowę utworu. Długi break, oryginalny drop, to wystarczy, aby przykuć uwagę.

5. Deniz Koyu - To The Sun (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Produkcja bardzo podobna do Tokyo by Night w remixie Axwella. Pianino, wokal i główny motyw robi robotę, aczkolwiek utwór nie zrobi takiego zamieszania jak wcześniej wymieniony remix Axwella - może gdyby wyszedł przed nim, byłoby inaczej.

4. D.O.D - Pop Pop (Original Mix) || #electro

Gdy usłyszałem to po raz pierwszy byłem zaskoczony. Nie myślałem, że D.O.D., który "słynie" ze średnich bigroom'ów wykręci takiego elektryka. Mocarny drop, który robi z tego utworu porządną produkcję.

3. Kenneth G, MOTI - Zeus (Original Mix) || #bigroom

Bardziej słychać w tym utworze Motiego niż Kenneth G. Potężny Bigroom, który na festiwalach zrobi zapewne trochę zamieszania.

2. W&W & Headhunterz - Shocker (Original Mix) || #bigroom

Kolejny Bigroom na liście. Dostarcza pewnego rodzaju powiew świeżości do gatunku. Hardstylowy kick, dropy i melodia w sumie też, do tego typowa EDM'owa perkusja. Drugi drop oczywiście znacznie lepszy. Tak btw. gdyby przyspieszyć utwór do jakiś 150+ bpm wychodzi z tego nustyle :P. Miał duże szanse na miejsce pierwsze, ale przypomniało mi się, że w tym tygodniu zwycięzcą może być tylko:

1. Michael Calfan - Prelude (Original Mix) || #house

W tym utworze gra wszystko. Od razu rzuciła mi się na uszy ta linia basowa - jest fenomenalna. Do tego ten drop, i wokal - no solidny pretendent do utworu roku. Mam nadzieję, że Spinnin nie #!$%@? potencjału, jaki drzemie w tej produkcji link do teledysku

Tak jak chcieliście - wrzucam paczkę na zippy + bonus link

Zapraszam do komentowania.

#edm #tomorrowland #tomorrowland2014 #umf #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 2
DOD - Pop Pop to akurat drop bezczelnie skradziony z remixu W&W - Bigfoot (ZAXX Remix).

Przy okazji polecam - The Chainsmokers feat. sirenXX - KANYE (Don Diablo Remix) ;)