Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy, gdzie o radę prosić jak nie tu.

Otóż wymyśliłem sobie, uwierzcie lub nie, że założę internetowy sklep. Z bzdurami, pociągnie albo nie, ale to nie jest nawet ważne.

Pytanie moje jest:

1. Jaki jest aktualnie najlepszy system sklepu internetowego jaki mógłbym kupić i sobie skonfigurować? W kategorii cena/jakość. Niech pozwoli mi uzyskać chociaż 60% tego co jest np. tu http://shop.mango.com/PL/mezczyzna (wielki baner na głównej, logiczne skalowanie okna, sensowne kategorie, wyraźne ceny, jeśli będę musiał nauczyć się jakiegoś prostego języka do ręcznej konfiguracji to nie ma problemu.)

2. Czy jest jakaś różnica gdzie zarejestruję domenę? Gdzie najbardziej warto zarejestrować adres dla mojego super sklepu internetowego, żeby nikt mi go nie podebrał, bo nazwa nie za oryginalna? .pl i .com. A hosting? Towarów na początek będzie może z 15, ale może się ludzie rzucą.

ja #!$%@?ę, tak bardzo się nie znam, i tak bardzo z motyką na księżyc. pomocy.

#kiciochpyta #webdev
  • 8
  • Odpowiedz
@Zeroize: tak bardzo za free a wtyczki drogie jak nie powiem co.

@ultrawazne: weźto na początek jak Ci pójdzie to sobie zmienisz na nowy masz wszystko co potrzebujesz, wysyłki płatności dosłownie wszystko. jak wybierzesz jakiś "darmowy skrypt" to będziesz płakał szukając wtyczek.

eit: oczywiście jak już to presta.
  • Odpowiedz
@ultrawazne:

1. Wyraźne ceny, dopasowywanie się do rozdzielczości, kategorie to nie wiele ma wspólnego ze sklepem jako silnikiem. Tutaj liczy się utalentowany grafik + programista(frontendowiec) i jest kwestia tego czy szukasz autorskiego rozwiązania czy wolisz kupić już gotowe rozwiązanie i przetestowane. Są różne firmy które zajmują się masową produkcją szablonów pod sklepy. Na stronie http://themeforest.net (zakładka eCommerce) masz tysiące gotowych projektów na różne silniki. Koszt to ~50 do 100 dolarów, tylko musisz mieć na uwadze że każdy może kupić sobie taką grafikę i sklepów wyglądających dokładnie tak jak Twój może być setki albo i tysiące.

Ale na początek to czego potrzebujesz więcej? Najważniejsze to przyciągnąć ludzi, później można myśleć nad
  • Odpowiedz