Wpis z mikrobloga

Takie pytanko

Jeśli komornik ( ͡° ʖ̯ ͡°) zajmuje część pensji z tytułu umowy o pracę ( ͡° ʖ̯ ͡°), to czy jeśli z tą samą firmą rozwiązuje się takową umowę, zakłada się działalność gospodarczą i podpisuje umowę o współpracę (np. świadczenie usług it), wystawiam co miesiąc fakturę, płatność gotówką, którą pobieram z kasy... czy w jakiś sposób na to może siąść?

#poradyprawne #komornik ##!$%@?

  • 11
@Mam_spore_ego_co_z_tego_kolego: wierzyciel zajmie wierzytelność przysługująca ci od twojego kontrahenta i to by było na tyle. Oczywiscie może sie zdarzyć ze ani wierzyciel ani komornik nie wyśledzą tego, ale raczej wyśledzą.

Możesz próbować jakoś odroczyć postępowanie i zawrzeć jakaś ugodę z wierzycielem. Może sie zgodzi a może nie.

Ja tego nie podpowiadam, ale zdarza sie ze pracownik- dłużnik idzie na pół etatu a resztę pensji dostaje juz nieoficjalnie.
  • 0
@Mam_spore_ego_co_z_tego_kolego: Moim zdaniem nie ma sensu tak uciekać przed komornikiem, bo tylko zwiekszasz zobowiązanie, które chcesz czy nie chcesz będziesz musiał spłacić. Jeśli masz jakiekolwiek środki to lepiej spłacaj od razu, bo odsetki i koszty rosną bardzo szybko. A najlepiej spróbuj dogadać się z wierzycielem, możesz uniknąć części kosztów komorniczych, spróbować wynegocjować blokadę odsetek, częściowe umorzenie itp.