Wpis z mikrobloga

Właśnie złożyłem do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji wniosek o udostępnienie informacji publicznej w postaci wszystkich wniosków, jakie napłynęły do Komisji Heraldycznej odkąd ją powołano (wraz z załącznikami), wszystkich uchwał Komisji oraz protokołów z jej wszystkich posiedzeń. Co daje razem około 6 metrów sześciennych papierów do zdigitalizowania (zażyczyłem sobie wersji cyfrowej). Ciekawe co zrobią.;p #heraldyka #oswiadczenie
  • 10
@michalkosecki: Jest to informacja prosta, nie wymagająca przetworzenia. Przetworzeniem nie jest zmiana nośnika informacji, skanowanie, kserowanie ani fotografowanie, lecz utworzenie nieistniejącej wcześniej formy informacji (zestawienie, opracowanie danych). Standardowo mają 14 dni, po czym muszą albo udostępnić, albo wskazać istotne przyczyny niemożności udostępnienia i wyznaczyć termin. Ale "bez zbędnej zwłoki", więc przy "kosmicznym terminie" złożę skargę na bezczynność.
@Lajsikonik: pokazuję Ci po prostu, jakich odpowiedzi możesz się spodziewać. nie ma ustawowej definicji informacji przetworzonej - wystarczy, że jakiś organ uzna, że to jest informacja, która wymaga zaangażowania jakichś dodatkowych sił (np. pani Krysi przy skanerze) i już możesz się skarżyć po sądach zamiast otrzymać informację.

14 dni, to pierwszy próg, potem masz 2 miesiące. wyznaczenie "kosmicznego terminu" nie jest bezczynnością.
@Lajsikonik: Nie wiem czy dobrze kojarzę orzecznictwo, ale chyba trzeba wskazać konkretną (albo bardzo zbliżoną do konkretnej) informację publiczną, którą chce się uzyskać. Przykładowo nie mogę napisać wniosku o "wszystkie informacje publiczne". Podobnie będzie z tymi uchwałami, tak mi się wydaje. Najpierw lepiej zawnioskować o listę uchwał, a potem o treść każdej z tej listy.
@daj_pan_spokoj: Zawnioskowałem o udostępnienie informacji publicznej w postaci:

1. Wersji elektronicznej (w formacie .pdf lub .doc) wszystkich wniosków o zaopiniowanie symboli, jakie napłynęły do Komisji Heraldycznej od momentu jej powstania do dnia 8 września 2014, wraz z załącznikami (plikami graficznymi w formacie .jpg, .png lub .svg) i uzasadnieniami heraldyczno-historycznymi

2. Wersji elektronicznej (w formacie .pdf lub .doc) wszystkich uchwał Komisji Heraldycznej z okresu jak wyżej, wraz z załącznikami

3. Wersji elektronicznej