Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy dam radę z Okiem Jelenia Pilipiuka. Zaczął fajnie, potem w miarę ok, rozumiem, że pierwsza część to wstęp, ale kurde... Nic się nie dzieje, postacie nudne, dialogi złe, monologi wręcz fatalne, a fabuła tak powolna, że niczego nie ratuje. Dokończę drugą część i jak się nie poprawi to odpuszczam tego pana.

#ksiazki #pilipiuk
  • 10
  • Odpowiedz
@gwynebleid: Nie poprawi. Skończyłem chyba na czwartej części i żałuję poświęconego czasu. Pełno taniego moralizatorstwa mocno zniechęca. W liceum można było poczytać Pilipiuka, potem nie broni się absolutnie niczym.
  • Odpowiedz
@Tkacz_aluzji: to chyba już teraz odpuszczam. Wychodzi na to, że pomysł miał, zarys fabuły też, ale poza zarys nie wyszedł i musiał wypełniać nudą. Już dawno zerwałem z gimboateizmen, ale kurde, jak on przynudzał tą religią i sztuczną moralnością. Przeniósł człowieka z XXI wieku by dać mu mentalność kontrreformatora...

Nawet wątki Robinsona Crusoe spieprzyl. Sapkowski z większymi emocjami opisał gotowanie tej sławnej zupy, po której drużyna się sformowała, niż pilipiuk próby
  • Odpowiedz
@L0gin951: To też przeczytałem. Jeszcze gorsze od Oka ;) W oku przynajmniej w 1. i 2. tomie była jakąś akcja (dalej nie pamiętam), a tam ni chu chu. Do tego ta infantylność. Okropeczność.
  • Odpowiedz
Sapkowski z większymi emocjami opisał gotowanie tej sławnej zupy, po której drużyna się sformowała


@gwynebleid: Pierwsze słyszę, możesz przybliżyć z czego ta zupa zasłynęła?

George R.R. Martin też pisze bardzo dużo o jedzeniu w Grze o Tron.
  • Odpowiedz
@BGJ84: ja powiedzmy, że półtora. Co ci się spodobało (poza pomysłem)? Dialogi, monologi, zdarzenia poboczne, postacie? Główny wątek fabularny w skrócie nie byłby zły, ale reszta to grafomaństwo
  • Odpowiedz
no sie wkoncu akcja ruszyła jak już cała trójka spotkała potem tez jak kozacy i hanza sie włączyła no i chińczycy akcja w Gdańsku na słuchanie w drodze do pracy i z w sam raz ciekawie i szczegółowo opisuje tamte zwyczaje potem walki jakby wywiadów poboczne są fajne Maksym na przykład zakończenie troche takie se... ale fama niesie ze 7 tom pisze
  • Odpowiedz