Wpis z mikrobloga

No #!$%@? nie. Po prostu nie!

Nigdy nie zrozumiem tej żelaznej narodowo-konserwatynej logiki. Taki przeciętny sebek-oenerowiec, który za granicą, był tylko na przecenionej wycieczce all-inclusive, w Bułgarii, wiedze o Murzynach, lub jakichkolwiek przedstawicieli innych ras (oczywiście pomijam ostatnie ekscesy związane z ISIS oraz Cyganami) bierze z ,,mądrości" Maxa Kolonki i kwejka, widząc na ulicy np. Murzyna, patrzy na niego spode łba, jakby mu matke zgwałcił, płacze później w internecie, że obcokrajowcy, zabierają Polakom pracę i kobiety, i w ogóle Polska dla Polaków, itp.

No a jak się dowiaduje, że w Anglii planowane jest wprowadzenie przepisów ograniczających swawole i dostęp do zasiłków Polaków, tam mieszkających, (nie będę generalizował, ale faktem jest, że znaczna część naszych rodaków, jak i innych imigrantów osiadłych tam na stałe sprawia jest dla Anglikom POWAŻNE problemy gospodarcze) , to wpada w wielkie oburzenie.

No #!$%@?, ludzie, czy wy nie widzicie tu hipokryzji?!


  • 37
@Rhodox: W sumie wśród moich znajomych największym takim rasistą (z RN w sumie też) jest kumpel, który sporo po Europie jeździł stopem, był na Erasmusie, ma sporo znajomych zagranicą co jest trochę dziwne. Ale takich sytuacji jak opisujesz to nie widziałem. A, że socjał likwidować tam mają to dobrze, no chyba, że tylko Polaków miałoby to dotyczyć
@Rhodox: dodaj to tagów #boldupy.

Polska dla Polaków w wersji Ruchu Narodowego odnosi się do pracy w Polsce dla Polaków. Nie pomijaj tych "ekscesów" bo to nie sa jednostkowe przykłady a konkretna tendencja. Oczywiście popadanie w jakieś fobie jest głupie ale bez przesady. Jeśli ktoś płacze że inne kraje ucinają socjal to świadczy tylko i wyłącznie o nim. Polecam melise ;)
@Rhodox: Ok z tym nacjonalizmem to bliżej tylko ciągle nie widzę za bardzo jak połączyłeś te wszystkie fakty.

płacze później w internecie, że obcokrajowcy, zabierają Polakom pracę i kobiety, i w ogóle Polska dla Polaków, itp.


No raczej nikt w Polsce nie płacze że obcokrajowcy zabierają ludziom prace...

No a jak się dowiaduje, że w Anglii planowane jest wprowadzenie przepisów ograniczających swawole i dostęp do zasiłków Polaków, tam mieszkających, (nie będę
@ToTajemnica: Sam mam do arabów/cyganów/czarnych bardzo mocno mieszane uczucia, i moge powiedziec, że jestem w pełni ,,tolerancyjny i europejski", to denerwuje mnie takie bezsensowne i puste podsycanie niecheci do przedstawicieli innych ras. A i mam pytanie: gdzie powiedzialem ze trzeba lubic i byc bezgranicznie tolerancyjnym wobec np: czarnych?
@TowarEksportowy: No dobra, oprócz tego masz MW (która razem z ONR tworzy #ruchnarodowy - ale tak się składa że tylko ONR był tak miły i nam udostępnił swoje wewnętrzne fora ;)), NOP oraz różne AN (te już z reguły jadą po bandzie i są już regularnymi NSami).

I tego typu myślenie jest właśnie obecne w tych ugrupowaniach. Ot choćby słynny już cytat

W tym chorym państwie nawet nie można zabić wroga
@PatologiiZew: tak tak, pamiętamy, to antifa natrzepała 700 stron facebooka (razy kilka-kilkaset postów) i 80 tysięcy postów forum ONR #logic'd

poza tym, zdaje się ty działasz w MW? Sporo chyba na tym wycieku skorzystaliście politycznie w RN :)
I tego typu myślenie jest właśnie obecne w tych ugrupowaniach. Ot choćby słynny już cytat


@list86: Ale ja tego nie neguje, rasizm w tych ugrupowaniach to jeden z większych problemów. Tylko Rhodox nie pisał o ONR, MW tylko o środowisku (nawet odnosił się bardziej do idei) narodowo-konserwatywnym a chyba zdajesz sobie że nie składa się ono tylko z ONR, MW, NOP?

No i co za tekst przytoczysz? Bo jakoś wątpię by
@TowarEksportowy: Nook, może nie składa się tylko z tych ugrupowań. Ale co pozostaje? NSZ może, związki kombatantów, sybiraków...

Ale ja tego nie neguje, rasizm w tych ugrupowaniach to jeden z większych problemów.


Myślisz że z tym walczą? Że w ogóle to komuś przyszło na myśl, że w innych krajach też żyją ludzie? Zobacz jak się wypowiadają o innym człowieku. Znowu - daję cytaty z ONR bo tylko do nich mamy nieocenzurowany
@list86: Myślę że powinni z tym walczyć, ale jak jest w środku to nie wiem. Ten fragment z forum co podałeś

W związku z mądrzeniem się niektórych, że ciapat (murzyn, azjata, żyd, pies z kulawą nogą) może być tak samo dobrym polakiem jak Polak


Wskazuje że nie ma tam najwyraźniej jednomyślności w tych sprawach.
@TowarEksportowy: Nie ma, tak jak nie wszystkim się podobała współpraca z BH. Ale zauważ że dostęp do tego forum mieli jedynie zweryfikowani, pełnoprawni członkowie po ich egzaminie, paru miesiącach okresu próbnego itd. Oni już się doskonale znali więc kierownictwo musiało wiedzieć jakie mają opinie. Cały ten temat był zresztą stworzony po tym jak Holocher nie potrafił wybrnąć z pytania czy by kiedykolwiek przyjął do ONR czarnoskórego. Cytat o zabiciu wroga rasy
@list86: I jak napisałem wyżej to jest problem tych ugrupowań, myślisz że taki rasista jak w tym przykładowym komentarzu będzie w stanie przyciągnąć kogoś? Przeglądałem pobieżnie te zapiski Holochera, nie wiem czy wyłapałeś ale oni tam się uskarżają nawet na słabe poparcie w środowiskach kibolskich więc to też o czymś świadczy. Dlaczego więc cały ruch narodowo-konserwatywny celowo sprowadza się do tak marginalnych spraw?

Cały ten temat był zresztą stworzony po tym
@TowarEksportowy:

Pierwsza rzecz, to wiele z komentarzy zostało stworzonych przez odpowiedzialnych za ten wyciek.

Nacjonalizm nie wiąże się z rasizmem ani szowinizmem, mylisz pojęcia.

RN to organizacja endecka, nie narodowo konserwatywna.

@list86:

Przestań wciskać kłamstwa, to forum jest bardzo zmanipulowane.

Nie ma żadnej współpracy z B&H, ani żadnego rasizmu.
@danin: który post konkretnie? A tak, zapomniałem, każdy przypałowy bo tak wygodnie się tłumaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przestań wciskać kłamstwa


O ironio. Dobrze wiesz że tam nie ma nic zmanipulowanego. Nie wstyd ci? I jeszcze wmawia innym że to ja kłamię lol.
Nacjonalizm nie wiąże się z rasizmem ani szowinizmem, mylisz pojęcia.


@danin: Ale mówimy o tym co reprezentuje czysty nacjonalizm czy to co jest w rzeczywistości. Bo wybacz ale twierdzenie że dzisiaj wśród środowisk nacjonalistycznych nie ma szowinizmu czy rasizmu to zakłamywanie rzeczywistości. Ideologicznie dobrze o tym wiem że nie na tym on polega, ale cześć tego środowiska sprowadziła go to tego. I to jest niestety smutny fakt.

RN to organizacja endecka,
@list86:

Wiem ze autorzy są powiązani z środowiskiem antify. Oni wystarczająco często kłamią na swoich stronach.

Tak, z całą pewnością ci sami członkowie ONR kontaktują się z B&H oraz uczestniczą w Marszach Antytotalitarnych, upamiętniają ofiary nazistów, a nawet odcinają się od nich na własnych stronach.
@TowarEksportowy:

https://www.facebook.com/onrPodhale/posts/507363672728778

http://autonom.pl/?p=7121

http://narodowcy.net/wydarzenia-narodowe/9744-tydzien-bohaterow-walki-z-totalitaryzmem

Pierwsze z brzegu, mógłbym wymienić dziesiątki podobnych obchodów, ostatnio przy okazji początku II wojny światowej. I list86 mówi że ci sami ludzie współpracują z neonazistami, lub mają podobne do nich poglądy?

Pokaż mi ten szowinizm. Zwłaszcza bronienie polskich tatarów po ataku na ich było szowinistyczne.
Pokaż mi ten szowinizm..


".. a powiem ci że to manipulacja" - @danin

Ja się cały czas zastanawiam, czy jesteś w ONR i kłamiesz w żywe oczy, czy dałeś sobie tak wyprać mózg że tego nie widzisz i nawet przed sobą nie chcesz tego przyznać :)

Tak, pozostańmy przy twoim, 80 tysięcy postów i antifa złośliwie wyszukała wszystkie przepisy na ciasteczka i akurat je zmieniła w pełne jadu i rasizmu posty. OK.
@danin: Może tak że oświadczenie jest z lipca, a tamten temat był w zeszłym roku (albo wcześniej? nie chce mi się go teraz szukać) i zostali pouczeni by się nie pojawiać publicznie razem z flagami B&H?

Poza tym to tylko jeden przykład, a jest ich dziesiątki jak nie lepiej, a ty każdy z nich zbywasz "manipulacja", "prowokacja", "photoshop" (niepotrzebne skreślić). Oczywiście w oryginale były przepisy na ciasteczka. Bo przecież to dobrzy