Wpis z mikrobloga

Odziedziczyłem aparat Druh Synchro. Wiem, że w Google instrukcja do niego wyskakuje jako pierwszy odnośnik po wpisaniu nazwy aparatu, ale mimo wszystko chciałem zapytać. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym aparatem? Na co zwracać uwagę, od czego zacząć, jaki film nada się najbardziej?

Zaczynam zabawę z fotografią analogową, marzy mi się Pentacon Six, ale wpierw wolę poćwiczyć na chociażby takim Druhu.

#fotografia #lomografia #pytaniedoeksperta
wutangLAN - Odziedziczyłem aparat Druh Synchro. Wiem, że w Google instrukcja do niego...

źródło: comment_I5rBu2zMoifldYBbRxYrmqjUatDQ4gPa.jpg

Pobierz
  • 9
@wu_tang_LAN: nada się każdy film o szerokości wstęgi 60mm. Ogólnie bez światłomierza nie podchodź do tego aparatu.

Możesz metoda prób i błędów strzelać fotki bez światłomierza. ale zanim dojdziesz do takiego etapu ,gdzie "na oko" będziesz stanie określić warunki oświetleniowe to będzie cie to kosztowało majątek.

Fotografia analogowa dziś to kosztowna zabawa:) Co nie znaczy ,że nie warto :)
@wu_tang_LAN: jakiś czas temu zaczełam zabawę z zenitem, najpierw ET, a potem udało mi się zdobyć 12xp. Ogólnie fajna zabawa, jednak ciężko czasami dobry czas ustawić bo światłomierz nie do końca jest sprawny. Życzę powodzenia, bo zdjęcia z takich aparatów są najlepsze :)
@frytex2: jak powiedziałem...można ...tylko po co. Obawiam się ,że mizerne skutki pierwszych fotografii analogowych mogą zniechęcić do następnych. To nie czasy fotografii analogowej. Po cholerę ma stracić zapał gdy krocie zapłaci z wywołanie zdjęć z których 80% będzie do wyrzucenia:)

Ja bardziej z tej perspektywy to oceniam
@fotexxx: @wawrzyn1313: @frytex2: dzięki za odzew, do tej pory nie doceniałem tego, jak ważny jest światłomierz... mój błąd :D

zabawa dość kosztowna i pracochłonna - ale mam nadzieję, że będzie miłą odskocznią od codzienności. Uwielbiam fotografię analogową, więc fajnie by było samemu coś popstrykać ʕʔ