Wpis z mikrobloga

@dondon: Zależy jaki pracodawca, ale generalnie masz rację, zazwyczaj nawet nie warto się ubiegać o taką pracę. Ostatnio kumpel z mieszkania mi mówił, że pisał list motywacyjny na sprzedawcę w stacji benzynowej... Śmiechu warte...
  • Odpowiedz
@dondon: Tja. W ogóle im bardziej muszę tą pracę znaleźć, tym bardziej odechciewa mi się tego wszystkiego. Lubię pracować, ale ogłoszenia, na które trafiam tylko mnie dołują. :P
  • Odpowiedz
@dondon: Mam tak samo jak Ty. Tzn. Jak jest ciekawe stanowisko i warto się postarać to napiszę tzn przerobię.. ale jak miałem do jakiejś beznadziejnej pracy pisać list to odechiewało mi się pisać...
  • Odpowiedz
@ziemniaczana_krolewna: Na kasjera nie aplikuję, ale na wyższe stanowisko niestety też nie :) Wtedy to może ma jakiś sens, tyle, że jeśli stanowisko jest wysokie to i wymagania duże, kandydatów, którzy spełniają warunki wielu nie ma, a i tak nikt ich nie zatrudni na podstawie listu tylko rozmowy.
  • Odpowiedz
@dondon: Nie wiem, u mnie w branży się liczy portfolio, więc jest trochę inaczej... Wydaje mi się, że z listu motywacyjnego (ofc jeśli nie jest pisany z szablonu pt. "bardzo chciałbym u was pracować bo to moje marzenie") pracodawca może się jednak cośtam dowiedzieć o kandydacie i jak jest ich sporo to zrobić wstępną selekcję...
  • Odpowiedz
@dondon: świeżo po studiach jestem i jak szukałem pracy w logistyce to miałem napisany jeden uniwersalny, gdzie zmieniałem tylko kilka zdań w zależności od pracodawcy :P Polecam sobie taki wzór stworzyć.
  • Odpowiedz
Z rok temu szukalem pracy i natrafiłem na ogłoszenie jednego z kin. Oczywiście trzeba bylo wybrać stanowisko , dołączyć cv i właśnie list motywacyjny. Pomyślałem sobie "walić to" #yolo i wysłałem w obu polach cv. Pracę rozpocząłem za parę dni :D
  • Odpowiedz
  • 0
@dondon: interesuję się HR-em i radzę Ci nigdy nie wysyłać LM. Jeśli pracodawca jest zainteresowany Twoją osobą, to odezwie się po samej analizie CV, w którym możesz umieścić krótki profil zawodowy, będący sto razy lepszy, niż ten głupi list.
  • Odpowiedz
@dondon: To pomyśl, że takich leniwych bejów jest więcej i na ogłoszenia w których wymagany jest list motywacyjny odpowiada dużo mniej osób ===>>> mniejsza konkurencja ===>>> PROFIT ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz