Wpis z mikrobloga

Hej Cumple, kończy mi się w domu rodzinnym umowa z netią na internet i telefon(łącza BSA/WLR), miesięczne rachunki przez ostatnie 24 miesiące na poziomie 120 zł:/ Jako, że wszyscy mamy telefony komórkowe, ten telefon stacjonarny nie jest tak potrzebny. Ale internet jednak lepiej, żeby był.

Przeglądam te cenniki, do wyboru mam tylko netię i orange, jedno lepsze od drugiego. Tanie abo tylko na LLU itp, jak patrzę na BSA to zaraz drożej(wiem, wiem czemu):/ Umowę chciałbym na 12 miesięcy, jak najtańszą.

Jedyne co wydaje się opłacalne to 88,24 w orange za net 10mb/s i zawieszony telefon(utrzymanie łącza). W netii chcą 99 zł albo więcej...

Może znacie jakieś tajne sztuczki, zawiłości regulaminów i cenników? Jakiś konsultant chce okazać trochę serca wykopkowi z długim stażem?

#cokupic #netia #orange #konsultanci #kiciochpyta
  • 22
  • Odpowiedz
Już mówiłem, rozmawiałem z konsultantem, później z działem utrzymania klienta i i tak 99 zeta minimum;/ Wkurzają mnie te ceny.
  • Odpowiedz
@Maryjanna: W regulaminie/cenniku jest napisane, że "Wysokość opłat abonamentowych jest powiększana o opłatę abonamentową za utrzymanie Łącza (29,24 zł)

z wyłączeniem przypadku, gdy Usługa jest świadczona na Łączu, na którym Orange albo podmiot, któremu Orange świadczy usługę

hurtowego dostępu do sieci telekomunikacyjnej Orange (Dostawca) świadczy usługę telefoniczną w oparciu o dostęp analogowy." WLR to jest dostęp analogowy? BSA to internet. Jak to sprawdzić?
  • Odpowiedz
@bisqik: jesli utrzymasz telefon stacjonarny w netii, mozesz wtedy wziac sam internet z orange bez doliczania 30 zl. Gdy przeniesiesz stacjonarke do orange to biorac internet nie dolicza 30 zl. Kiedy w ogole zrezygnowalbys zr stacjonarnego, nie wazne u kogo, orange dolicza 30 zl do neostrady. Nie warto rezygniowac majac int.stacjonarny
  • Odpowiedz
@Maryjanna: Dzięki za pomoc. Wiem, że umowa na rok jest droższa niż na dwa, siedzimy 4 lata w netii już i ciągle stałe 120 zeta, za telefon z którego nie korzystamy;/ Przy rozdziale net od orange za 59 i telefon od netii, da się tylko taki z 200 minutami za 35 zł, wychodzi 94 miesięcznie. Nadal drożej niż 88,24 z zawieszonym.
  • Odpowiedz
@Maryjanna: Lepiej chyba mieć już wszystko razem. Jeden rachunek zawsze. Niestety głupia netia abo na 6 miesięcy ma tylko na ich łączach, a nie na BSA:/ Telewizja właśnie mi tak niepotrzebna, ale zorientuję się:) Chyba wezmę neostradę 10mb/s z zawieszonym telefonem za 88,24 zł miesięcznie na 12 miesięcy. Jeśli na 24(trochę długo) to by było 78,24 zł, mógłym wtedy się zastanowić nad zostawieniem telefonu, bo 29,24 a 32,36 to nie taka
  • Odpowiedz
@Maryjanna: Oj ja głupi, wybacz, dopiero teraz widzę, że funpack 10mb/s z TV i telefonem tym na VoIP jest za 79,01 zł na 12 miesięcy. Serio to pójdzie za tyle na tym moim łączu? W sensie bez tej opłaty dodatkowej za utrzymanie łącza, bo mam WLR? Byłbym mega zadowolony:)
  • Odpowiedz
@Maryjanna: Ogólnie w salonie orange mówili, że 59 za neo na 12 miesięcy 10mb/s PLUS opłata za utrzymanie łącza 29,24, czyli 88,24 miesięcznie. A Ty mówisz, że jeśli mam WLR i wezmę funpack to tej opłaty się nie dolicza i zostaje samo 79,01 zł za funpack(tak w regulaminie napisane). Ale jeśli chcę samą neostradę, nie funpack, to i tak muszę dopłacać tę opłatę za utrzymanie łączna, nawet jeśli nie będzie tam
  • Odpowiedz
@bisqik: funpack na rok to 109 zl. Z telem bez zawieszenia ( pelna cena) i bez op. Za lacze.

Jesli sama neostrada bez telefonu to doliczasz 30 zl. Jesli sama neo z wrl gdziekolwiek nie doplacasz 30
  • Odpowiedz