Wpis z mikrobloga

problem taki - próbuję odratować #suport (SLX/XT bb70) w rowerze MTB, jedna z misek jest delikatnie ułamana i zamiast kupować nowy suport za 80zł chciałbym wymienić tą miskę. Pytanie jest następujące czy szerokość gwintu w tym suporcie jest taka sama jak w suporcie do szosówek (105 bb5700) ? prawdopodobnie mam (nie w domu) właśnie taki zajechany suport, tzn. łożyską są zajechane, miski na pewno dobre. No i czy mógłbym dokonać takiej zamiany ?

#kolarstwo

#serwisrowerowy

#rower
  • 8
@Wilier: A gwint BSA czy włoski? Miski do szosy są węższe ale masz łeb i #!$%@? kombinuj. Łożysk teoretycznie nie da się wymieniać i trzeba kupić nowy pakiet ale to teoria producenta. W praktyce da się.
@AnsuzSowilo: wiem wiem widziałem :) i zamierzam wymienić, z tego co wyczytałem to szosowe mają szersze miski, ale to wielkiego znaczenia chyba nie ma, jedynie mogą być gorzej uszczelnione ale uszczelki mam z MTB, średnica ta sama,

BSA,
@Wilier: No jakby łożysko z SLX nie wchodziło do tej 105 (tzn nie mieściło się na głębokość) to zawsze możesz poszukać w sklepach metalowych zwykłego łożyska, które się zmieści ;). Trochę zabawy z tym będzie, ale jest do zrobienia i kasa zostanie. Kwestia tylko tego o czym kolega wyżej wspomniał, czy gwinty się zgadzają.
@Wilier: MTB i tak są uszczelnione biednie, więc żadna różnica :D Ogólnie wydaje mi się, że jest to po prostu kwestia doboru podkładek tak, żeby zniwelować inną długość osi i żeby linia łańcucha była taka jaka być powinna. Mały protip. Łożyska które kupisz mogą być ciut szersze (około milimetra) i z tego powodu będziesz musiał zeszlifować plastikowy rowek znajdujący się na osłonach łożysk, bo inaczej może być problem z włożeniem osi.