Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do fanów Gwiezdnych wojen i Expanded Universe. Wiadomo, że Republika istniała wiele tysięcy lat. Przez te lata ciągle rozrastała się cywilizacja i toczyły się kolejne wojny. Mam jednak wrażenie, że technologia w czasach o kilka tysięcy lat starszych od dwóch trylogii kompletnie się nie zmieniła. Ciągle używają takich samych statków, i napędów, takich samych broni laserowych. Lecz gdyby popatrzeć choćby na nasz rozwój technologiczny, tempo jego rozwoju, oni powinni być już na niewyobrażalnym, może wręcz boskim poziomie. Dlaczego w tamtej galaktyce jest taki zastój techniczny? Zdaję sobie sprawę, że to tylko fantastyka, i pewnie autorzy EU nie mieli aż tylu pomysłów, jednak ukazanie rozwoju technologicznego dodawałoby temu autentyczności.

#pytanie #starwars #gwiezdnewojny #expandeduniverse
  • 2
@rongorongo: Zdaje mi się że powodem tego było że mieli praktycznie każdą technologię jaką chcieli na poziomie któ¶y pozwalał w zasadzie na wszystko poza ożywianiem trupów.

Mieli broń która ze 100% pewnością zabija z bliska, mieli mase broni do zabijania z daleka - malej, dużej, recznej i do pojazdów, na ludzi, na roboty, bomby do ataków z orbity; klonowanie dające siłe żywą i robotykę na nieskońćzenie zajebistym poziomie, mieli możliwość podróży