Wpis z mikrobloga

#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki

Mini recenzja Mount Everest od Rebela.

Jesteśmy po trzech rozegranych partiach. Wcześniej była partia pilotażowa dla poznania zasad rozegrana z instrukcją w ręku.

Ogólnie gra jest świetna. Na początku przeraża trochę jej skomplikowanie i mnogość niuansów o których trzeba pamiętać w każdej rundzie rozgrywki. Z czasem jednak zasady wchodzą w krew i wszystko staje się całkiem logiczne i uporządkowane.

Do tej pory graliśmy tylko w dwie osoby, dwa razy na łatwiejszej stronie planszy i raz na tej trudniejszej. Póki co graliśmy tylko z kartami pogody letniej, ale w następnej partii pewnie spróbujemy pogody zimowej.

Gra ma bardzo dużą losowość przez co ciężko się nią znudzić, bo każda partia jest zupełnie inna od poprzedniej. Do tego wymaga trochę strategicznego myślenia i planowania swoich posunięć z wyprzedzeniem.

Plansza i elementy gry są wykonane porządnie i bardzo ładnie wykończone.

Nie możemy się doczekać, żeby zagrać w więcej niż dwie osoby. (;

Wołam @Piter128 bo chciał.
s.....n - #gryplanszowe #grybezpradu #planszowki

Mini recenzja Mount Everest od Rebe...

źródło: comment_B6ElEMSlFTYTO7VQqfBmY1aRXFWBIyPY.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@severian: Dzięki za zawołanie. Mam pytanie, ile punktów udaje się Wam uzyskać? Bo albo my coś źle gramy albo ta gra jest trudna. Czy ktoś z Was używa do ataku drogi po prawej stronie planszy?
  • Odpowiedz
@n0rex: Niestety, dopiero rozpoczynam przygodę z planszówkami. Z tego co wyczytałem w necie przed zakupem, to gry są bardzo podobne, jednak Mount Everest jest trudniejszy. Poza tym w Mount Everest masz element lodospadu, który urozmaica rozgrywkę. Plus jest taki, że plansza do Mount Everest posiada elementy, które pozwalają wykorzystać ją jako planszę do K2. Co nie zmienia faktu, że ludzie pisali że gry są zbyt zbliżone jeśli chodzi o mechanikę
  • Odpowiedz
@severian: hmm osobiście grywam raczej większą ekipą :P podobno Robinson Crusoe jest świetny, nawet samemu można grać. tylko to już jest dość zaawansowana planszówka i nie wiem czy się nada tak dla początkujących. Warto sprawdzić List miłosny :)
  • Odpowiedz