Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki dziwny problem. Pojawiał się on już wcześniej, ale tylko chwilkowo, a teraz sprawa jest poważna. Od 3 dni nie mogę odpalić mojego PCta. Dzieje się tak jak na filmiku, czyli: włączam, jest ekran startowy, chwilka moment i w momencie kiedy powinien się ładować Windows, to na ekranie jest 'Power Saving Mode' i koniec, tak jak się dzieje, kiedy długo się nie rusza myszką. Domyślam się, że to grafika, zamierzam kupić nową, ale jeszcze nie mam funduszy, a potrzebuję korzystać z tego komputera. #komputery #pytanie #pomocy #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
@inZagi: no i co ci mamy poradzić na to? Jak masz zintegrowaną grafikę na płycie głównej to odłącz dedykowaną i podłącz monitor do integry. Jak problem ustąpi to znaczy ,że faktycznie karta świruje pawiana...jak problem będzie nadal to znaczy ,że problem jest gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@inZagi: Miałem podobny problem to się okazało, że mmonitor umarł. Podłącz może kompa pod telewizor i sprawdź czy problem się powtórzy.
  • Odpowiedz
@inZagi: napis "power saving mode" generuje monitor, a komp po prostu się wyłącza, grafikę bym na 3 miejsu podejrzewał , prędzej zasilacz albo płyta (kondensatory) - tym bardziej że już to sie działo wcześniej ale nie tak "mocno"
  • Odpowiedz
@inZagi: "dlaczego" generuje, bo włącza się na chwilę i po chwili następuje kaput zasilacza / płyty. to tylko komputery cumplu. Może sygnał PG z płyty go wyłącza, #!$%@? wi, po prostu trzeba podstawić zasilacz inny i sprawdzić.
  • Odpowiedz
@inZagi: dziwne, że nie wykrywa Ci napędów może ten ssd jest coś nie halo... po sprawdzeniu czy instalka odpala, poodpinaj cd, ssd i hdd jak masz i zobacz co będzie się działo
  • Odpowiedz