Wpis z mikrobloga

@Derp:

Złudzenie, które pozwala niewystarczająco odważnym jakoś przeżyć to życie


Czy złudzenie jest dobre? Raczej nie. Nie ma sensu w religii to znaczy kiedyś był, tysiące lat temu ludziom można wybaczyć wierzenia swoje, bo mało wiedzieli i musieli tworzyć rzeczy zastępcze, ale dzisiaj, religia już nie ma uzasadnienia. Trzeba pokazywać świat taki jaki znamy, a nie pokazywać zgubnych złudzeń.

A czym zamiast religii, nie będą wtedy leczyły plastry aikido? Głupoty z
@Derp:

, i wiem, że z religią czy nie, ono i tak będzie dalej funkcjonować, w postaci homeopatii i innych bzdur dla ludzi mniej inteligentnych.


Ale takie stosowanie np homeopatii nie jest religią, jest niewiedzą albo dosadniej głupotą.

wiemy już tak dużo, że jest to nie do zrozumienia dla normalnego człowieka,


A kto Ci każe każdego kształcić jednocześnie na fizyka, biologa, chemika itp itd. Szkołą powinna jedynie przekazywać jakieś pewne minimum
@Derp:

I o to włąsnie mi się bez przerwy rozchodzi - nie ma religii, to będzie coś innego, równie głupiego albo głupszego, bo ludzie dla których religia jest krzywdząca muszą być faktycznie głupi..


Sądzisz, że w imię homeopatii kiedyś ludzie będę ścinać głowy, palić na stosie? Nie sądzę.

ale ja rozumiem ludzi, którzy nie są w stanie ogarnąć rzeczywistości więc zwracają się ku najprostszym rozwiazaniom


A ja śmiem twierdzić inaczej, ludzie
@Derp:

A sądzisz, że chrześcijanie będą jeszcze ścinali w imię religii głowy z oficjalnym przyzwoleniem władz kościelnych?


Sądzę, że w dalszym ciągu religia próbuję się narzucać i pragnie żeby świat był katolicki, tyle, że katolicy się z tym trochę kryją (można czasami spotkać głośne hasła "Polska katolicka, nie laicka"), za to Islam się z tym wcale nie kryje, że chce żeby cały świat był muzułmański. A co jeśli katolicy przejdą kiedyś