Wpis z mikrobloga

@Derp: małe dzieci nie wiedzą kim jest Dawkins. Po #!$%@? zatem odbierać możliwość złapania bakcyla ciekawości. Bo autor jest taki a nie inny? #!$%@? jak można w ogóle prezentować taki schemat myślenia? A nie, przecież, ty jesteś tym kto pisze jakieś #!$%@? smuty na forum kompletnie sobie nieznanych ludzi.
@Derp:

zapewne - gównianej książeczki...


Przeczytałeś ją, że nazywasz tak?

no a ja piszę o marnowaniu czasu właśnie :< mam aktualnie dużo mądrzejsze książki do przerobienia


To, że Ty nie chcesz czytać książek Dawkinsa to nie znaczy, że on marnuje czas na pisanie ich. A bardzo dobrze, że je piszę i chce żeby ten świat trochę inaczej wyglądał, lepiej wyglądał.
@Derp: Zaznaczyłeś na początku, że są jesteś ateistą, a zdajesz sobie sprawę, że takim myśleniem jak Twoje to już byś miał ściętą głowę i byłbyś spalony na stosie?

Wiesz, że dalej są ludzie którzy zamiast iść do lekarza to się modlą, ba nawet modlą się o zdrowie swoich dzieci, ale niestety te dzieci umierają.

A jakim Ty najważniejszym problemem dla ludzkości się zajmujesz?
@Derp:

W takim razie może zabrońmy medycyny, bo podczas epidemii cholery działalność lekarzy zwiększała śmiertelność


?? A komu ja chce coś zabraniać? Byłbyś ateistą to po prostu już byś nie żył.

Na szczęście ci ludzie mogą przeczytać książkę Dawkinsa i już nie żyć w średniowieczu.


Na szczęście są tacy ludzie jak Dawkins i masę innych uświadamiających czym jest religia, a główna różnica jest taka, że nauka działa, a religia nie.

żadnym,
@Derp:

chodzi mi po prostu o podejście - kiedyś tak było, więc jest złe


Chyba tutaj się jakoś nie zrozumieliśmy. Gdzie ja takie coś "kiedyś tak było, więc jest złe" wysnułem. Ty masz stosunek jakby zajmowanie się m.in. religią było kompletnie zbędne, a jakby się nikt nie zajmował dalej byśmy żyli w czasach kiedy za wyznawanie innego poglądu przypłacało się życiem.

inteligencji tym nie dodasz, jak nie religia to jakiś inny
@Derp:

propganowanie religii sensownej i w sposób sensowny


Religia sensowna? A cóż to takiego?

Nie, mam ludzi którzy modlą się zamiast pójść do lekarza za idiotów.


Tylko nawet tym ludziom da się wytłumaczyć, że religia nie działa.

Mam niskie mniemanie o wszystkich celebrytach - czy tych polsatowych, czy też tych naukowych.


To, że jest aktywny nie powinno wpływać na jego odbiór. Daleki związek między celebrytami telewizyjnymi, a Dawkinsem.