Wpis z mikrobloga

Mam pytania do posiadaczy Lewis & Clark. Jako że w instrukcji trochę niejasno jest wyjaśniona kwestia akcji wysylania indiancow do wioski, moje pytanie brzmi, czy można wyslac więcej niż jednego indianca na dwa rozne pelne koła? Czyli np wykonac akcje pobierania dwóch futer j powiedzmy akcja budowania statków? Tak samo czy można wybudowac dwa statki w jednej turze? Jeszcze jedno pytanie czy jak się skończą plytki ze statkami to inni gracze nie mogą już ich budować?

Wołam @enzojabol: bo widziałem że posiadasz ta grę :)

#planszowki #grybezpradu #gryplanszowe
źródło: comment_dwCIMm7DwrLGSKDaOLYOXB2BOngm67EH.jpg
  • 8
@enzojabol: ok dzięki, bo zacząłem się zastanawiać przez kartę nr 53 Sacagavvea gdzie jak uzyjesz jej ze wsparciem 3 to można właśnie wykonac wiele akcji we wiosce w dodatku bez indiancow. Moim zdaniem jedna z silniejszych kart w talii nawet nie wiem czy nie za mocna ;)
@miguelpl90: No jest mocna. Ogólnie mnie ta gra jakoś zbytnio nie przekonuje. Wiele niejasności jest w instrukcji, jak będziesz miał jakieś jeszcze to zajrzyj tu - http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=42 - i znajdź odpowiedni temat. Ogólnie gra nie powala, niektóre karty są przegięte i tak naprawdę gra sprowadza się do tego aby możliwie jak najszybciej zrobić silnik z powiedzmy 3 dobrych kart i potem tylko powtarzać zagrania...
@enzojabol: a ja ją lubię i czekam aż zbiore więcej ludzi do gry bo tak naprawdę ta gra dopiero się rozkręca przy więcej niż dwóch graczach. Poza tym co z tego że zbudujesz sobie silnik do kombosow z kart jak inni mogą cię przyblokowac swoimi akcjami zabierając ci ciągle indiancow na przykład albo same karty z dziennika
@miguelpl90: Zależy w ile osób grasz. Zimna Wojna to jak pewnie wiesz tylko na dwie. No i jest czasochłonna. Rozgrywka to bite 4 godziny. Ja grę osobiście lubię ale trudno znaleźć do niej partnera. A w Tzolkina nie grałem więc nie wiem. Jeśli chodzi o takie eurogry to polecam na pewno Puerto Rico, Le Havre czy Agricolę.