Wpis z mikrobloga

Zabić Bin Ladena - Bowden Mark

1659 - 1 =1658

Książka, jak sam tytuł wskazuje, opisuje polowanie na terrorystę nr 1. Autorem jest M. Bowden, który wcześniej zabłysnął doskonałym "Helikopter w ogniu".

Niestety, ale tą książką bardzo mocno się rozczarowałem. Przede wszystkim pełna jest powtórzeń. Co kilka kartek czytamy oi tym, że Al-Kaida została rozbita, a Osama został odcięty od działań w terenie. Każdy rozdział zaczyna się jak w serialu od przypomnienia tego co było wcześniej.

W zasadzie nie znalazłem w tej książce niczego nowego, a nie interesuję się tematyką jakoś mocno. Oczywiście pada dużo nazwisk, jednak nie odkryjemy niczego co nie było już pokazane w filmach fabularnych czy dokumentalnych.

Najgorsze jest dla mnie jednak kompletnie nieprofesjonalne podejście autora. Książka pełna jest zachwytów pod adresem prezydenta Obamy - jego przenikliwości, licznych telentów, miłości do ludzi itp. W zasadzie jest to wieki hymn pochwalny na jego temat. Z drugiej strony autor pogardza bin Ladenem, stara się to jednak maskować - niestety nieudolnie - drobnymi złośliwościami co jest irytujące. Zamiast dokumentu i chłodnego opisu mamy więc słaby zbiór w większości znanych faktów w emocjonalnym sosie autora.

Wielkie rozczarowanie. Szkoda pieniędzy.

#bookmeter #historia
uziel - Zabić Bin Ladena - Bowden Mark

1659 - 1 =1658



Książka, jak sam tytuł wska...

źródło: comment_SSmkD09qyOLaCpNO4ztuJokIQxyUKlYR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach