Wpis z mikrobloga

@WedlowskaMilka: Zakładając, że naczepa ma 13,5 metra (taki standard), jeden facet z karabinem potrzebuje około 90 cm szerokości, po jednej stronie plandeki zmieści się ich 15. Po dwóch stronach - 30. Do tego tył (część równoległa do kabiny kierowcy) - tam około 4 osoby. Mamy +- 35 osób w jednej naczepie w dość komfortowych warunkach. Chyba, że mało komfortowe, to i z 50 wejdzie :)
  • Odpowiedz
@WedlowskaMilka: @MSKappa: @jurny_juhas: Do tego mieści się 27-miu żołnierzy http://pl.wikipedia.org/wiki/Ural-4320 a zdaje się znacznie mniejsza powierzchnia ładowna :) Tak czy siak moim zdaniem teoria żeby mieli przewieźć tym transportem wojo jest dość zabawna, w momencie gdy mogą podsyłać wojo bez problemu jakimiś leśnymi dróżkami jak dotychczas, a tak znajdą choćby 10-sięciu żołnierzy w całym tym transporcie i przypał bo pewnie reporterów tam pełno, a w lesie takowych brak :P
  • Odpowiedz
@jerzy110992: policzyłem 90 cm, co jest opcją komfortową (fotele w autobusach mają sporo mniej ;) W rzeczywistości wejdzie tam (zakładając, że siedzi się tylko przy burtach) około 50 osób, ale będzie duży ścisk.
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: nom, też tak sądzę, że luźno tyle się zmieści licząc przy burtach, tak czy siak wątpię że tam wojsko się znajdzie :P ale widać że to prowokacja jest, na wpół puste przyczepy, widać że to jakiś gest symboliczny albo prowokacja, albo połączenie, tak czy siak Putin moim zdaniem na 95% przejmie tego donbasu ile będzie potrzebował. za dużo środków już zaangażował, za dużo Rosja straciła przez to, poza tym gra
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: i to mnie martwi, nie chcę ginąć bez sensu ani z sensem, w ogóle nie chcę ginąć, mam #!$%@? na te wojny. Dlatego #!$%@?ą mnie ludzie pokroju Palikota czy Ikonowicza chętnie mówiący o bezsensownych wydatkach na wojsko, im więcej mamy armii tym mniej się Putinowi kalkuluje nam separatystów wysłać też, Ukraina jest słaba i co się dzieje? dlatego my nie możemy być słabi, przemysł obronny powinien być naszym oczkiem w
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Ruscy teoretycznie nie mogą zaatakować nawet Europy, jeśli nato to nie fikcja to zmiotłoby ruskich, chyba że zaczeli byśmy atomówkami się obrzucać no to wtedy inna sprawa. Ruscy mają ogrom wojska jak na standardy europejskie jednak jest przestarzałe, jest burdel, nawet z Gruzją lekkie problemy były, a co dopiero z krajem takim jak nawet Polska, bylebyśmy się modernizowali tak szybko jak obecnie, zrobić porządną obronę przeciwlotniczą, dokupić jeszcze czegoś na
  • Odpowiedz