Wpis z mikrobloga

@Apreter: Pies jako gatunek to twór ludzki. Ludzie oszukując ewolucję spowodowali, że niektóre rasy mają wady. Na przykład łamliwy ogon.

Gardzę ludźmi, którzy wycinają ludziom wyrostek


;)
@vlodar: Mój pies ma ogon pomimo tego, że tej rasie się ucina (Sznaucer). Jakoś żyje 11 lat i merda nim wesoło i on również #!$%@? takich ludzi którzy by ucinali... Tak sądzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

:)
@vlodar: Właśnie tak, ale ostatnio kumpel kupił psa i weterynarz sam zaproponował ucięcie ogona, ten zakaz niby zobowiązuje ale jakoś nikt się do niego nie stosuje, dla weterynarza to dodatkowe pieniądze.
;)


@Apreter: Jak ja uwielbiam Sznaucery. Tak zazdroszczę właścicielom tych pięknych piesków ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°) Tylko że osobiście najbardziej lubuje się w owczarkach niemieckich ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po za tym ucinanie ogonów to #!$%@?ństwo i biłbym po ryju.
@Apreter: Psy to najlepsze zwierzątka na świecie. Nienawidzę kotów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz na dodatek mi się smutno zrobiło bo u rodziców mam 2 moje najlepsze psy na świecie i tak dawno nie ganialiśmy kotków... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Apreter: nie ma to jak wypowiedz czlowieka ktory ma pojecie w temacie. No to kup sobie boksera ktory merdajac ogonem sobie go polamie i trzebabedzie psa usypiac.

Niektorym rasom ucina sie ogony ze wzgledow zdrowotnych a nie wygladu... Ale tak, lepiej pisac tak jak ty...
@fuurikuuri: Nie mam nic do ucinania ogonów ze względów zdrowotnych. Wiem, że istnieją wyjątkowe przypadki tak jak u człowieka też czasem trzeba coś wyciąć/uciąć. Może się niespecjalnie sprecyzowałem. Nie każdemu psu jednak też trzeba ucinać, a ludzie tak robią, bo ładniej.
@Apreter: Rasy ktorym to sie robi zazwyczaj wlasnie podchodza pod psy ktorym ogon ulega bardzo latwo uszkodzeniu. Z tych wzgledow u niektorych ras hodowcy staraja sie skracac ogon poprzez odpowiednie dobieranie psow do rozrodu. Wiele ras juz sobie z tym poradzilo.

Tak samo jest z kopiowaniem uszu. Po wprowadzeniu zakazu sa dobre i zle strony - debile nie tna uszu ot tak bo ich pies wyglada grozniej, ale wiele ras boryka