Wpis z mikrobloga

@mentalnykot: Ostatnio Ernie Ball / Music Man poinformowało, że guitarcenter.pl nie zaopatruje się w ich struny u oficjalnych dystrybutorów. Istnieje więc szansa, że sprzedają podrobione. Inna sprawa, że kompletną bzdurą jest zamawianie gitary przez internet. Aby zakup był udany polecam wybrać się i osobiście wziąć do ręki wiosło, które chcemy kupić. To sprawa dostosowania wygody "leżenia w dłoni" no mus po prostu.
@mentalnykot: Od 2 tygodni próbuję kupić tam gitarę. Dlaczego próbuję? Dokonałem zamówienia (całe szczęście za pobraniem) i po kilku dniach przyszedł mail, że gitara jest niedostępna u dystrybucji i że są inne kolory, ale tylko poekspozycyjne i czy jestem nadal zainteresowany. Odpisałem, że tak, ale chciałbym wiedzieć, jakie kolory są dostępne. Dostałem odpowiedź, że gitary noszą ślady użytkowania i czy dalej jestem zainteresowany. Odpisałem, że tak, ale że chciałbym się dowiedzieć
@mentalnykot: Odpisali mi dziś, że podobno gitara nie nadaje się do grania, jest w stanie agonalnym i prawdopodobnie pójdzie do serwisu. Zapytali też czy chcę kupić jakąś inną. Odpowiedziałem, że zależało mi na tym konkretnym modelu, więc dziękuję i proszę o zdjęcie go z ich asortymentu na stronie, aby nikt więcej nie został wprowadzony w błąd. Zobaczymy czy to zrobią.

Ogólnie jakoś tak mi się wydaje, że coś bujają. Na zdjęciach
@mentalnykot: Tutaj moje dziwadło: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/godin-redline-iii

Swoją drogą bardzo fajne, niedrogie, a niedoceniane gitary. Kiedyś polecił mi tę firmę dawny nauczyciel gitary. Udało mi się dorwać jeden model używany na allegro (LG Signature) i jestem zadowolony, bardzo uniwersalne wiosło. Teraz szukałem czegoś z ruchomym mostem i typowo hard-rockowego. Niestety chyba pewnego dnia będę musiał sprowadzić go ze Stanów, w Polsce nawet nigdy nigdzie żadnej używanej nie widziałem.
@mentalnykot: z 4 elektryki, jedna akustyczna dwunastke i akustyczny bas. Niestety ilosc gitar nie odpowiada umiejetnosciom:)

Kiedys dawno temu kupilem sam sobie prezent na dwudzieste urodziny, byl to jakis stary, zniszczony akustyk. Podstawy dosc szybko ogarnalem, potem byly jakies epizody w kapelkach, ale generalnie to nie cwiczylem regularnie. Ostatnio to juz w ogole mialem przestoj taki dwuletni, ze nic nie gralem, ale teraz od lutego cwicze codziennie i powoli przynosi to
@j3d1: No to masz sporą kolekcję! Gitara, którą chcę zamówić będzie moją drugą. Na razie skupiam się na akustykach. Gram też trochę na pianinie. Chciałabym grać lepiej na obu instrumentach, także muszę dużo ćwiczyć, a czasami jest ciężko z odpowiednią ilością wolnego czasu. Ważne żeby nie przestawać i cieszyć się z samej gry. :)
@mentalnykot: No ja mam też takiego klawisza yamahy, kupilem już z 2 lata temu, troche podstaw się nauczyłem, ale potem miałem drugą pracę i niestety poszło to w odstawkę. Ale planuję wrócić, bo rozwija zmysł muzyczny.

A co do ćwiczeń, masz rację, trzeba być wytrwałym, ale też właśnie cieszyć się grą. Steve Vai podobno ćwiczył tylko to, co mu wychodziło i co lubił, a został mega wirtuozem. Ja widzę, że zmuszanie