Wpis z mikrobloga

mirki, doradzcie

#voip #telefony #telefonia #sieci #neostrada

"Neozdrada funpack" z "telefon hd"= telefonia voip.

Klient potrzebuje 4 telefonów, z tego jeden 'główny' u sekretarki, który odbiera wszystkie połączenia, oraz 3 słuchawki (dect?) na które sekretarka może przekazać/przekierować połączenie (no i oczywiście można z nich wykonywać połączenia wychodzące, przekierowywać połączenia między słuchawkami itp)

Zna ktoś jakąś bramkę voip, która taką funkcjonalność zapewnia? Albo nie tyle "bramkę" co "bazę" słuchawkową, takiego "mastera" do którego są dologowane słuchawki dect?

Znalazłem tylko Gigaset DX800A - ale to duży kombajn, ciężko dostępny, do niego jeszcze trzeba dokupić słuchawki. I nadal wiem tylko że ma "plan dzwonienia słuchawek" ale czy da się zrobić tak, by przy przychodzącym połączeniu dzwoniła tylko "główna baza" (i nigdy słuchawki pozostałe) - nie wiem...
  • 7
@Strigiformes: ok, ale jaką centralkę, co znaczy małą - jak patrzę na centralki telefoniczne, to albo jakaś prehistoria, albo kloce wielkie (gdzie ja to wepchnę pod designerskie biurko sekretarki), albo rozwiązania korporacyjne ;) Strowgera postawić?
@Strigiformes: dzięki. Wszystko by było super, gdyby nie to, że z takiego platana wychodzi 6 linii wewnętrznych ... i co do tego podłączyć? Musiałbym dać jeszcze te 4 telefony, każdy osobno na osobnej linii. I tutaj problem główny - każdy pracownik ma mieć w swoim pokoju telefon BEZPRZEWODOWY bo kabli nie mogę tam ciągnąć od centralki/sekretarki po pokojach. Jedynie każdy pokój ma mieć ładowarkę-podstawkę, by telefony były naładowane (a nikt nie
@hrumque: może jest opcja, że baza telefonu jest przy centrali, a samą słuchawkę ładujesz w pokoju. Ewentualnie centralkę z obsługą dect i 3 słuchawki i jeden stacjonarny telefon. Ale taki kombajn telefon główny + 3 słuchawki wydaje się sensowne. Ale na takie małe potrzeby to ciężko znaleźć.