Wpis z mikrobloga

Cześć. Przyszła taka chwila że moja znajomość plc musiała wejść na wyższy poziom a mianowicie postanowiłem nauczyć się tworzenia wizualizacji w WinCC (normalne, nie flexible). O ile odczytywanie wartości z urządzeń podpiętych pod profibus i wyświetlanie tychże w wizualizacji nie jest problemem to problem stanowią właśnie wejścia. Chciałem przy pomocy przycisków w wizualizacji zmieniać stan wejść np. I0.1 i I0.2 (coś na zasadzie załącz/wyłącz). Wejścia te są podpięte do pewnego bloczka a wyjście bloczka podpięte jest pod Q0.0. Skorzystałem z przycisków i przypisałem do nich eventy (press left/mouse). Po uruchomieniu naciskanie któregokolwiek z przycisków nie daje efektów, odczytywanie wartości działa znakomicie. Tagi są przypisane do zdarzenia. Program jest napisany przy pomocy CFC. Z góry dziękuję wam za pomoc, raczkuję dopiero w tym programie co sprawia że wiele rzeczy sprawia mi trudność.

#plc #elektronika
  • 2
  • Odpowiedz
@Zdzichoslaw: no ale na czym wizualizujesz? jaki plc? dla simensów nie można z innego urzadzenia zmienic wartosci zmiennej

jak robilem na plc+ekran dotykowy to trzeba bylo zrobic event na ekranie powiazany z tagiem (pamięć M), dopiero potem powiązać tag ekranu z pamięcią M plc

synchronizacja domyślna co 1s
  • Odpowiedz
Nie, to nie na dotykowy. Pracuje na siemensach. Jak będę miał dostęp do sterownika to spróbuje to zrobić w taki sposób jak opisałeś bo wygląda na to że tak powinno być.
  • Odpowiedz