Wpis z mikrobloga

Plany ale trochę zmieniły i od przyszłego miesiąca będę kelnerem w tej restauracji co teraz pracuje. Z tym że będę miał sporo mniej godzin. Z jednej strony to dobrze, bo będę miał więcej czasu na naukę, ale z drugiej mniej kasy będę miał.

W każdym razie. Mówiłem ze zrobię zakupy za 50 zł w Norwegii i oto są. 50 zł to około 100 koron norweskich i w przybliżeniu jest to godzina pracy dla osoby zaczynającej prace w Norwegii bez doświadczenia, już po odjęciu podatku.

Wiec tak:

Krem czekoladowy: 16,70

Chleb: 10,00

Mleko 1,75l: 12,95

Sok pomarańczowy 1,5l: 9,50

Paluszki rybne 900g: 19,20

Jakaś cola: 10,00

jaka 12 szt.: 20,00

Łącznie 98,35 NOK

Jajka i mleko były w promocji. Ale tu często są promocje, można to uznać za normę przy zakupach. Produkty z tych tańszych, firm takich powiedzmy dyskontowych. Jakościowo jednak są bardzo w porządku, dla mnie np. ta ala cola jest nawet lepsza od zwykłej. Zakupy robione nie w najtańszym sklepie, jakbym postarał się, to o 10 nok bym mniej zapłacił.

To tyle. Wiadomo że nie wszystkie produkty da się tanio kupić, ale spokojnie można się wyżywić za normalne pieniądze.

Nie jest tak, jak niektórzy myślą, że za 50 zł to kupi się tu tylko bułkę i banana.

#kaktuswnorwegii #zakupyza50zl
P.....s - Plany ale trochę zmieniły i od przyszłego miesiąca będę kelnerem w tej rest...

źródło: comment_ClFYs110LyrOKvFxudY8LXCvhQGefi5p.jpg

Pobierz
  • 29
@Pan_Kaktus: dla porównania - szwajcarskie zakupy za 10CHF (~34zł) to chleb tostowy, 400g mozarelli, 6 jogurtów i gotowa sałatka. Jak dostanę wypłatę, to zrobię zakupy za 50zł i zamirkuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pan_Kaktus: jak troche ogarniesz to tutaj sa latwe do zrozumienia historie http://www.norwegian4people.com/collection.php?id=10

ewentualnie nieco trudniejsze na klartale.no

Do nauki slowek poszukaj sobie program AnkiWeb i na stronie programu wpisz "norwegian" w wyszukiwarke i sciagnij decki ktore maja wysokie oceny

Do nauki pisania najlepiej obczaj jakie sa przykladowe zadania i napisz je sam a potem dodaj do poprawienia na reddit.com/r/norsk

Na fb jest tez grupa "Ja, jeg snakker (litt) norsk" i pomagaja
@Pan_Kaktus: mam jeszcze do sprzedania kurs ze strony mojnorweski.pl (za polowe aktualnej ceny), ale on nie cwiczy pisania tylko raczej wymowe, gramatyke, reagowania itp. a jak masz z czego sie uczyc to raczej go nie bedziesz potrzebowal. Moze kto inny zechce. Jakby co to jest pierwsza lekcja na stronie do wyprobowania za darmo.

jeszcze mi sie przypomnialo, ze jest dodatek do przegladarki chrome jesli masz tam laptopa "trans over" zaznaczasz tekst