Wpis z mikrobloga

#intelgalileo #galileo

Stoję sobie pod sklepem w sąsiedniej miejscowości, patrzę - podjeżdża Fedex. Myslę - damn, może ma moje galileo. Miałem się spytać ale stwierdziłem, że skoro dopiero dziś rano wyjechało z Warszawy to nie ma szans.

Wracam do domu godzinkę później - paczka #galileo już na mnie czeka :) Dołączam kilka zdjęć zestawu, oczywiście wszystko za free od MS IoT. Wybaczcie, że zdjęcia pod słońce ale wybrałem miejsce dobrze oświetlone i relatywnie czyste.

https://www.dropbox.com/sh/mx3azdghobwoslj/AADtqkMyaskpAjBX9v5g8616a

W zestawie:

- Intel Galileo z ładowarką

- Karta mikroSDHC Sandisk Ultra PLUS 16GB wraz z adapterem

- Adapter TRENDnet USB -> Ethernet (bardzo ładnie wykonany, widać że nie najtańsze chińskie blyleco)

- Kabel Ethernet, dość krótki

- Instrukcje, przywitanie i podziękowania od Microsoftu (kto komu dziękuje, lol, mase sprzętu za free)

- DIODA LED; ZIELONA; GREEN; RECENZJA DIODY JUŻ WKRÓTCE

Zaraz zabieram się do zabawy. Muszę potestować, bo aktualnie opieram swój projekt na RasPi, ale jako że zacząłem je używać jako odtwarzacz filmów, to mógłbym do projektu zacząć używać właśnie Galileo.

Tak z ciekawości policzyłem wartość paczki, wychodzi 330zł + 40zł + 40zł + 10zł, czyli mniej więcej 400zł. Szalejesz, Microsofcie, szalejesz.

Pozdro.
  • 11
@kamdz: Zamawiałem chyba mniej-więcej wtedy gdy to ogłosili,a konkretnie 30 czerwca.Dostałem dwa maile, pierwszy a'a "potwierdź mail cobyś dostał SDK żłobie", drugi "damy Ci znać jak Ci wyślemy płytkę. żłobie". Czyli standardowy standard, to co wszyscy. Zapomniałem o tym kompletnie, nagle 2 dni temu, 12. sierpnia dostaje maila w którym tak jak obiecali, dają mi znać o wysyłce paczki, podając do tego numer trackingowy. Co ciekawe, wysyłka paczki została dokonana 4
@TryWalkingInMyShoes: Powinno dziś, maks. jutro przyjść. Może akurat miałem fuksa, że byłem na jakiejś korzystnej trasie kuriera. Tak btw. to u mnie status trackingowy sie nie zmienił, ciągle paczka jest "na pojeździe fedex dla dostawy" w tłumaczeniu staropolskim, pomimo że już minęło kilka godzin od odbioru.
@meathor: ja zamówiłem 29 czerwca i o 04:07 dostałem potwierdzenie przyjęcia "zamówienia". Zamówiłem do Krakowa. Napisałem w paru zdaniach, że robię różne rzeczy na atmegach i raspie. Od tego czasu brak kontaktu z ich strony :(
@DOgi: nic na to nie poradzę, może to kompletnie losowa sprawa. Wiem, że w swoim "liście motywacyjnym" używałem różnych chwytliwych słów, typu "smart home", "home automation" czy innych tego typu. Ot, PR.Może miało to na coś wpływ? Nie dowiemy się.

Tak ogólnie to się bawię i średnio mi się podoba. Same rozwiązanie z Anduino IDE jest fajne do prototypów i zabawy, do swoich potrzeb niezbędny jest mi jednak pełen system linuksowy,