Wpis z mikrobloga

@Kampala: Trafiłem na to zupełnie przypadkiem, a jestem chyba tu jedynym człowiekiem mającym pojęcie o lutni. Może by tak tag #lutnia?

Jaka lutnia Cię interesuje? To tutaj, to styl włoski - oni muzykowali po swojemu niezależnie od reszty europy, zachowując strój renesansowy, podczas gdy reszta europy przeszła na inne strojenie. Lutnia barokowa narodziła się we Francji, ale po 100 latach wymarła. Na szczęście pałeczkę przejęli Niemcy tworząc w stylu galant,
@laoong: Dzięki za odpowiedź, nie spodziewałem się po dwóch miesiącach ;). Pytałem się tak ogólnie o jakieś kompozycje z lutnią, bez rozróżnienia na style. Po prostu brzmienie tego instrumentu mi się spodobało w tym utworze. Dziękuję jednak za krótką charakterystykę i propozycje, to już jakaś podstawa do dalszego szukania.
@Kampala: Zagadnienie lutni w muzyce jest tak szerokie, że można spędzić w nim całe życie. Jest to najlepszy instrument do gry solowej, za to w zespole (tak jak tutaj) nie sprawdza się za dobrze. Jakby coś Cię jeszcze ciekawiło, to wołaj :)