Wpis z mikrobloga

#csgo #ryneksteam

Tak właśnie wygląda głupota na rynku steam. Przedmiot dochodzi do ponad 1 euro w sprzedaży, jest szansa, żeby podpompować go do 4 w niedługim czasie. Niestety szybko znajdzie się paru głupków. A zawsze jakaś #!$%@? Jessica czy inne zjawisko rzuci za gówno cenę, zachęcając idiotów do obniżek (nieadekwatnych do sytuacji). A banany wyżej zamiast podbić, nie patrząc na idiotów...
źródło: comment_BSexbw1iJmVryH6alsFxIvXXUA4UVl9x.jpg
  • 23
@only: Trollujesz? Gdyby teraz wystawili wszyscy za 3 euro, to za tyle by ludzie kupowali. Kilka dni temu poszło 30 sztuk za 1 euro, a nagle przez chwilowy zastój ceny zaczęły spadać stopniowo. Gdyby ceny powoli rosły zamiast spadać, to niektórzy też by kupowali sądząc, że szybko podskoczą ceny jeszcze wyżej. Inni by kupowali wedle znanej psychologi, że droższe jest lepsze. Wątpię by w wirtualnych zakupach ludzie nagle stawali się innymi
@Pzanty: Nie wpadłeś na to, że większość ludzi kupuje skiny nie na handel, ale po prostu po to aby je mieć? Duży wpływ na ceny mają zakłady na longue, ludzie sprzedają wygrane skiny, a gdy potrzebują pieniędzy wystawiają po niższych cenach, żeby kupujący pomyślał, że trafił na dobra okazje.
@Pzanty: Nie, nie trolluję, to Ty nie rozumiesz jak działa rynek. GDYBY za tyle wystawiali, to by było tyle warte i może znaleźliby się na to kupcy. Ale skoro za tyle wystawiali i jak sam piszesz nastąpił zastój, to znaczy, że już nie ma chętnych na kupno tego przedmiotu w tej cenie, wobec czego, jeśli ktoś się chce go pozbyć musi obniżyć cenę. Proste, prawda?

Jeśli chcę coś sprzedać to mam
@only: Kupcy się znajdują, tylko, że przedmiot nie sprzedaje się za szybko (przez nieduże zainteresowanie). Niektórzy są niecierpliwi i na zastojach dają niskie ceny. Wszystko zależy też od pór dnia etc. Np. w nocy sprzedaż jest mniejsza. Kilka osób da niskie ceny, pójdzie spać, a rano się sprzeda niezależnie od ceny, ale ilość np. 16. Po chwili niskie ceny się nakręcają. Tylko w przypadku najbardziej popularnych przedmiotów można mówić o tym,
@Pzanty na jakiś wyższy poziom abstrakcji wchodzi :D

Prawo popytu i podaży takie trudne i bez sensu skoro można się umówić i będzie ( ͜͡ʖ ͡€)

Wystarczy umówić się z paroma osobami i jest szansa na regulację.


no np. tu kilka firm chciało mieć na gierki, ale unia nie zrozumiała ich geniuszu

Tylko w przypadku najbardziej popularnych przedmiotów można mówić o tym, że cena jest adekwatna. No i
@Pzanty: no, w WOWie też byli tacy idioci co zaniżali ceny. Dlatego wykupowałem wszelakie silk clothy jakie istniały po zaniżonej cenie i ustalałem jedyną prawilną.

Ahh, pamiętam, że wtedy tak bardzo monopolizowałem rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)