Wpis z mikrobloga

Inżynieria oprogramowania

Inżynieria baz danych

Inżynieria sieci teleinformatycznych

Inżynieria internetu

Inżynieria bezpieczeństwa systemów informatycznych

Dobra mirki komputerzyści, który kierunek jest w miarę spoko i będę zarabiać po nim 15 tys golda? Pytam poważnie, wybieram się na ZAOCZNE studia ale jak się wkręcę to będę to ciągnął i w końcu zostanę informatykiem tak jak zawsze sobie marzyłem.

Pewnie napiszecie że najpierw powinienem we własnym zakresie nauczyć się javy c+ php hwdp itp. ale u mnie ciężko z motywacją, napalę się, pouczę trochę i koniec. A jak będę bulić kasę i będzie wisieć nade mną widmo wywalenia to się zepnę. Tak już mam i nic nie poradzę. Proszę niech każdy informatyk który ma coś ciekawego do powiedzienia niech się wypowie, inaczej do końca życia będę harować na magazynie za 2500 netto a tego nie chcę( ͡° ʖ̯ ͡°)

#informatyka #studia #studbaza
  • 22
  • Odpowiedz
@Lukas77986: musisz sobie odpowiedzieć na jedno, ale to zajebiście ważne pytanie: co lubisz najbardziej robić? Jeden rabin powie, że na oprogramowanie, drugi na bazy danych, a trzeci na filozofię. Sam chyba wiesz, czy kręcą cie bazy danych, internet, zabezpieczenia, sieci czy oprogramowanie.
  • Odpowiedz
@Lukas77986: "Informatyk" to na przykład taki pan od wymiany tonerów w drukarkach w jakimś urzędzie, a jak coś się faktycznie dzieje to jego rola sprowadza się do zadzwonienia po prawdziwego specjalistę. To tak jakbyś powiedział że chcesz zostać sportowcem albo mechanikiem. Pewnie zarabia mniej od tego co biega po magazynie.

Bez motywacji nie masz po co iść na studia, bo na nich dostaniesz tylko zalążek wstępu do podstaw elementarnej części
  • Odpowiedz
@Lukas77986: skąd pomysł, że studiowałem? Dopiero od października studia ;) Ale interesuję się tym i mniej więcej wiem czego będą uczyć i co można robić po każdej z tych specjalizacji.
  • Odpowiedz
@2f1i: Który kierunek według Ciebie może być najprostszy? Mi się wydaję że inżynieria sieci teleinformatycznych ale to nie jest podparte żadnymi argumentami, po prostu mi się tak wydaję.
  • Odpowiedz
@Lukas77986: Wszystkie są ciekawe. I wszystkie wymagają myślenia.

Programista stara się pogodzić wymagania klienta z możliwościami wynikającymi ze stosowanej technologii, uwzględniając ograniczenia czasowe. Wszyscy klienci chcą niemożliwego i na już. Podejrzewam że "inżynieria internetu" podchodzi również pod to, po prostu z większym naciskiem na aplikacje webowe.

Bazodanowiec kombinuje jak stworzyć i utrzymać dane w takiej postaci aby były bezpieczne a dostęp do nich był możliwie szybki i bezproblemowy. Ciąży też
  • Odpowiedz
@Lukas77986: Nie idź na te studia. Jak już na tym etapie kombinujesz jakby tu się nie narobić, to nie jest dla Ciebie. Serio.

Informatyka ogółem wymaga zaangażowania i ciągłej pracy nad sobą. Poszukaj innej branży, nie tylko w IT się zarabia.
  • Odpowiedz
@Scharnvirk: Tu nie chodzi o to żeby się nie narobić tylko żeby nie skakać od razu do zbyt głębokiej wody. Studia będę musiał godzić z pracą i nie chcę wziąć na siebie zbyt dużo żeby dać radę. Jakbym szedł na dzienne to bym celował w te najbardziej ambitne ale muszę pracować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Scharnvirk: @2f1i: Poza tym chcę chociaż spróbować. Od zawsze planowałem iść na informatykę, w liceum miałem poważne problemy ze zdrowiem i przez długi czas nie chodziłem do szkoły, maturę napisałem w wieku 22 lat i dopiero teraz ustatkowałem się w miarę finansowo.

No muszę iść bo już od małego gnoja wiedziałem że będę studiować informatykę, najwyżej zrezygnuję ale spróbować muszę!
  • Odpowiedz