Wpis z mikrobloga

@Meara: Jeżeli "byleby był", to w zależności od tego, co potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz mobilności, to laptop. Jeśli Ci wystarczy komputer tylko lokalnie, to stacjonarny. Odpowiedź może nie wybitna, ale pytanie też takie nie jest. :-)
@Meara: Może się zastanów lepiej czy nie lepszy będzie laptop? Jak kupisz jakiś z intel core i3 to będzie działało płynnie wszystko poza grami (starsze co najwyżej). Sprzętu się nie kupuje na chwilę tylko na kilka lat więc z tym podróżowaniem możesz zmienić zdanie. Laptop ma też te zalety, że jest bardziej mobilny i możesz go --biużywać w różnych miejscach (także w domu), zajmuje mniej miejsca i jak się coś #!$%@?
@Meara: Dodam, że nad wyborem tego laptopa się zastanawiałem długo i czytałem różne fora. Moja siostra kupiła innego, droższego o 200zł z tego samego sklepu w tym samym czasie a okazało się, że jest gorszy. Ten model jest popularny i mając go od roku nie mam żadnych problemów póki co. Wygląd też mi się podoba i klapa zamykana bez zatrzasku
@Meara: Ogolnie chodzi o to, zeby nie kupowac nic slabszego niz intel core i3. Jest to pierwszy procesor z technologia hyper-threading stosowana teraz powszechniej w nowych laptopach i umozliwia ona przetwarzanie dwoch watkow na 1 rdzeniu podczas gdy zwykle procesory moga przetwarzac tylko 1 watek na 1 rdzeniu. Zwieksza to wydajnosc i lepiej dziala gdy masz uruchomione wiele aplikacji naraz. Jak masz 2 rdzenie to obsluguja one 4 watki, jak masz
@Meara: po co takie drogie kupowac? One sie niczym nie roznia od tych z i3 tylko tym, ze wiecej gier ci pojdzie i ewentualnie aplikacje typu photoshop beda dzialac plynniej. Jak masz wydawac 2k, zeby sobie pograc to lepszy jest pc.

G510 jest lepszy, ale wg. mnie to strata pieniedzy
@Meara: mowilem, ze intel core i3, i5 jest lepszy, ale jesli nie bedziesz uzywala komputera do gier to po co ci on skoro wszystko inne dziala plynnie? I tak dobre gry ci nie pojda, poniewaz laptopy maja zintegrowana karte graficzna, ktora jest znacznie slabsza nawet od tanich w pc. Jak chcesz wydawac 2k to za tyle mozna uskladac dobry komputer stacjonarny.

http://allegro.pl/laptop-lenovo-b590-i3-3110m-4gb-500gb-torba-mysz-i4493014426.html

To jest taki sam jak mam, bez systemu,
@Meara: To lepiej znajdz ten co podalem bez systemu, uzyj tego bonu a pozostala kase wydaj na cos innego. Jak masz nadmiar pieniedzy to mozesz przeplacic 200zl za bialy kolor tak jak duzo dziewczyn robi, bo kupowanie lepszego laptopa nie ma w twoim przypadku sensu.