Wpis z mikrobloga

Szczerze? Gdzieś mam polskich rolników i ich jabłka.

1. Nie płacą podatku dochodowego.

2. Nie płacą ZUS-u

3. Biorą dotacje na byle pierdołę.

4. Trują ludzi pryskając co chwilę jakimś syfem.

5. Zatrudniają Ukraińców, często traktując ich poniżej godności ludzkiej.

BTW. Czy dotowanie rolników którzy później sprzedają np. jabłka za granicę nie jest po części zrzucaniem się wszystkich na to by w innych krajach mieli tańsze owoce /warzywa?

#jedzjablka #ukraina #rosja

#poza #tym #sankcje #to #debilizm
  • 32
@barteq_g:

2. Nie płacą ZUS-u


Płacą KRUS

4 Trują ludzi pryskając co chwilę jakimś syfem.


Oczywiście Ty wiesz czy i czym pryskają i kogo trują.

5 Zatrudniają Ukraińców, często traktując ich poniżej godności ludzkiej.


Tu również widać że jesteś w dupie a nie w temacie. Skąd wiesz jak ludzie zatrudnieni sezonową są traktowani?

Ja wiem, bo mieszkam na przedmieściach, niedaleko koloni rolniczych i wiem jak tam jest i ani zarobki ani
@h3co1: Albo mamy równość wobec prawa albo nie.

@Klockowatyyy:

Oczywiście Ty wiesz czy i czym pryskają i kogo trują.


Mnie, ostatnio prawie mi wypaliło oczy a jechałem samochodem..

Tu również widać że jesteś w dupie a nie w temacie. Skąd wiesz jak ludzie zatrudnieni sezonową są traktowani? Ja wiem, bo mieszkam na przedmieściach, niedaleko koloni rolniczych i wiem jak tam jest i ani zarobki ani warunki życia ani tratowanie ludzi
BTW. Czy dotowanie rolników którzy później sprzedają np. jabłka za granicę nie jest po części zrzucaniem się wszystkich na to by w innych krajach mieli tańsze owoce /warzywa?


@barteq_g: nie. Bo pieniądze za nie wracają do polski. Rolnik wytwarza miejsca pracy, kupuje maszyny, kupuje środki ochrony. To nie jest tak że on bierze dotacje, potem jeszcze jabłka idą za granicę a kraj nic z tego nie ma lol.
No tak, jak Tobie zabiorą to i innym najlepiej też. Pewnie zamiast zarabiać z sąsiadem po 20 tys na miesiąc wolał byś mieć 3 tys jeśli on miał by tylko 2 tys miesięcznie xD


@h3co1: Co ty wygadujesz? Mój sąsiad może być miliarderem i nic mi do tego. Ale ma płacić takie same podatki jak ja.
Rolnik wytwarza miejsca pracy, kupuje maszyny, kupuje środki ochrony.


@johanneskate1: Równie dobrze możemy zatrudniać ludzi do kopania rowów a innych do zakopywania ich. Wyobrażasz sobie jak pójdzie w górę sprzedaż szpadli, łopat, rękawiczek, odpowiedniego obuwia.

Bezrobocie się zmniejszy.

Saaaame plusy.
#!$%@? mózgowe over here widze


@siodemkaxx: Cham ale wyjątkowo odpiszę (dobry humor).

każdy może wziąć dodacje z unii na różne biznesy tylko nie każdy o tym wie i nie kazdy umie zrobić dokumentacje pod to do zusu państwo też dopłaca


Dotacje i dopłaty do rolnictwa są nieporównywalnie większe. http://doplaty-unijne.eu/

nikt nie truje ludzi bo opryski nie mają wpływu na ludzi i te szkodliwe zostały wycofane dawno temu ... w kiełbasie zwyczajnej
@barteq_g: dobra od początku

1 dopłaty do hektara to ok 800zł rocznie do sadów to są takie grosze że jeden zabieg na parcha kosztuje często więcej ... wszyscy sadownicy którzy znają sie na rzeczy i mają poważne produkcyjne gospodarstwa w 100% mogliby ci powiedzieć że niech unia sobie wsadzi te dopłaty bo im to nic nie zmienia... jedyni co są z tego szczęsliwi to pseudo rolnicy którzy mają gdzieś tam jakieś
@barteq_g:

Mnie, ostatnio prawie mi wypaliło oczy a jechałem samochodem..


No popatrz, szampon do włosów wpadnie do oka, a jakoś nie truje?

A co do sprawy zatrudnienia ludzi, u mnie (świętokrzyskie) wygląda to tak, że nad ludźmi którzy dają zatrudnienie stoi sanepid z batem i kontrolami np. stanem pomieszczenia sypialnego, czy np. w sadzie jest wychodek(tak, głupie ale prawdziwe).
@siodemkaxx:

1. 4. Mam gdzieś ile dostają i czy to dużo czy mało. Albo jest równość wobec prawa albo nie.

2. "Mała część" :)

po co do lekarza pojechałeś ? co to ma do rzeczy przecież ty nie jesz i nie pijesz oprysków tylko jesz jabłka które są dopiero po okresie karencji dla wszystkich oprysków zrywane i puszczane na rynek...


Piszę o tym, że na wsi nie da się normalnie żyć
@barteq_g: gówno prawda

jaka równość ? wy macie pensje co miesiąc dodatki premie 13 itp a tu są dopłaty raz na rok 800zł...

2 znikoma część

mieszkam na wsi od dziecka nigdy nigdzie jak jezdziłem po okolicy czy to w grójcu czy w swiętokrzyskim czy gdziekolwiek w polsce w sadach nigdy nie unosił sie smród oprysku... chyba że wszedłeś do sadu obok opryskiwacza który akurat pryskał ale ten smród jak ty
no właśnie teraz są takie wymagania że jakby inspekcja wpadła z sanepidem to by sie rolnik nie wypłacił jakby trzymał ukraińców jak 20 lat temu


@siodemkaxx: A brak przerw w pracy? Praca w pełnym słońcu bez zapewnienia wody? Kary za zjedzenie owoców. Spanie bo 15 osób w jednym pomieszczeniu? Praca przez 16 h?