Wpis z mikrobloga

Kupiłem na #aliexpress #g1wh z firmware 2014.0509. Nagrywa pliki MOV i wygląda na autentyczną, jak na zdjęciach http://dashcamtalk.com/g1w/#Firmware_Update_Instructions. Nawet ją otworzyłem i miała czarną płytkę PCB jak na zdjęciach. Jedynie nie odkręciłem śrubek, zobaczyć procesor.

Dwa dni walczę aby wgrać inne firmware i kamera uparcie nie widzi nic. Wgrywam pliki na kartę, zmieniam ich nazwę i uruchamiam kamerkę podłączoną do ładowarki USB. ...i nic. Włącza się nagrywanie.

Firmware 2014.0509 nie pozwala na wgranie innego? Czy może muszę użyć jakiegoś loadera, które są dołączone do paczki z dashcamtalk?

help :)
  • 13
@westsajd: bez, podpięte pod USB do laptopa, nawet podpięte do zapalniczki w samochodzie, bo zapomniałem skasować rano z karty plik z firmware :)

Do tego formatowałem kartę nawet w samej kamerce.
@cyrylas: być może musisz wejść w jakiś tryb, aby po uruchomieniu urządzenia z update na SD on załapał. Być może jest to wina błędnego systemu plików karty pamięci lub błędnej ścieżki dostępu.
@Persilsi: żadna z instrukcji nie mówiła o innych trybach... Jedynie by wgrać, zmienić nazwę pliku i uruchomić kamerkę. Karta pamięci jest wykrywana i obsługiwana. Kamera zapisuje na nią na nagrania. A co do ścieżki, to instrukcje wszelakie mówią, by plik bin nazwać FWDM800H.bin i wrzucić do głównego katalogu na karcie.
@cyrylas: niestety nie pomogę, ale od kogo brałeś? Dasz linka do aukcji? Jakiej wielkości kartę masz? Ile minut się nagrywa? Działa to tak że włączam kamerkę i ciągiem się nagrywa np 5min i jak ma wypadek wciskam stop i mam nagrane 5min do tyłu od wciśnięcia stopu?
@ozzi91: kupiłem tutaj: http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-G1WH-Novatak-96650-1080P-Full-HD-Car-DVR-Camera-Recorder-2-7-LCD-Car/1922226420.html . Wysłane NLpost, doszło w 8 dni bez cła :)

Kupiłem na szybko kartę 8gb. Mieści koło 2 godzin w 720p i chyba koło 1 godziny w 1080p. Przydałaby się większa :)

Działa tak, że nagrywa na całej karcie w kółko, nadpisując najstarsze nagrania. Dodatkowo jak poczuje wstrząs, to zabezpiecza takie nagranie przed skasowaniem. Możesz też ręcznie zaznaczyć nagranie przed skasowaniem wciskając przycisk MODE.
@cyrylas: Cześć, kupiłem ten rejestrator od tego samego sklepu. Mam do Ciebie takie pytanie: po jakim czasie pojawiła się na trackingu Twoja przesyłka? Bo od 6 dni po wpisaniu numeru przesyłki na 17track.net niby coś znajduje, ale Destination jest Unknown a Status: Not Found. I tak się zastanawiam czy pisać do sprzedającego czy po prostu tyle to trwa :)