Wpis z mikrobloga

Kochane #mikrokoksy zwracam się do was z prośbą o poradę.

Dowiedziałem się że jestem ektomorfikiem. W piątek byłem oddać krew i Pani doktor zwróciła mi uwagę że warto żebym troszeczkę „nabrał ciała” bo współczynnik wzrost/waga mam bliski pogranicza pozwalającego oddawać krew. Mówiła coś o jedzeniu suplementów białkowych i tym że trzeba trenować. Ok.

Cel mam taki: zbudować troszkę masy mięśniowej, nie głupio obrastać w tłuszcz. Najchętniej w warunkach domowych, lub z ograniczeniem udziału publicznej siłowni do minimum. Bardzo was proszę o zrównoważone porady dot. ćwiczeń, posiłków, etc. Zrównoważone – ponieważ nie planuję zostać @kamdz a tylko lekko się podbudować.

Od dobrych dziesięciu lat moja waga utrzymuje się na tym samym poziomie 65kg z wahaniem max 2kg w jedną lub drugą stronę. Od zawsze jem ile chcę i nie tyję. Czasem komuś zdarzy się powiedzieć _„Ty zobacz taki chudy, a jeszcze dokładkę wpie*dala” :P_

To jak, pomożecie?

#ektomorfik #silownia
  • 3
@r3ll:

Generalnie jedz więcej. Nie potrzebujesz więcej białka tylko więcej kalorii, ale:

Nabieranie masy bez siłowni to długotrwały proces, po którym osiągniesz jakiś ułamek rezultatu. Możesz kupić jakieś hantle czy ławkę, ale to nie to samo.

Siłownia to samo dobro, trzy godzinne treningi w tygodniu spokojnie wystarczą, a efekty będą nieporównywalne. I nie martw się, że przeobrazisz się w wielkiego byka. To jest proces który zajmuje lata. Po prostu przerywasz kiedy
@r3ll: 1 śniadanie - 4-5 jajek sadzonych lub jajecznica z cebulką lub pomidorami+jakieś 2 plasterki szynki+2 kromki chleba lub kajzerki

2 śniadanie - płatki owsiane 150 g na mleku+banan

Obiad - ryż, sos z marchewką, fasolką szparagową na kostce bulionowej+trochę koncentratu pomidorowego lub jakiś sos grzybowy z paczki (tylko odrobinę dodaję, wg gustu) z 150 g filetu z piersi kurczaka (pokrojony w kostkę)

4 - szejk z maślanką, 100 g twarogu