Wpis z mikrobloga

Przeszedłem Remember Me, kupione pare dni temu w biedronce za grosze. Gra jest świetna i zdecydowanie niedoceniona. Podoba mi się wykreowany świat, niesamowite lokacje, świetny klimat i muzyka, fajny system walki, super zrealizowane remixowanie pamięci i ciekawa fabuła. Ta ostatnie może nie jest majstersztykiem i trochę można się domyślić za wczasu, ale jest spoko jak na taką grę :)

Jest też parę rzeczy, do których można się przyczepić:

- typowo konsolowa kamera, nie da się jej dowolnie oddalać/przybliżać, czasami trzyma się zbyt blisko postaci, czasami jest sztywno umieszczona w jakimś punkcie

- textury mogłyby być w wyższej rozdzielczości

- parę bugów, zdarzyło mi się, że po walce z bossem nie zaskoczył jakiś skrypt, postać nadal była w trybie walki, mimo że wszyscy już byli pokonani i nie dało się nic zrobić dalej (powinna odpalic się scenka), na szczęście reload save'a pomógł

Imho sporo osób marudzi na to, czym gra nie jest. A nie jest otwartym sandboxem lub chociaż rozbudowanym rpgiem. Mi to aż tak nie przeszkadza, aczkolwiek w niektórych momentach fajnie byłoby móc pogadać z npcem lub wybrać inną drogę niż jedynie słuszną. Ale to nie ten rodzaj gry i nie ma co narzekać. Absolutnie nie żałuję zakupu :)

#rememberme #grypc #biedronka #epipoleca
epi - Przeszedłem Remember Me, kupione pare dni temu w biedronce za grosze. Gra jest ...

źródło: comment_jv7slSPDwrhShNaDtj6AMfptOLIVIBv5.jpg

Pobierz
  • 3
@epi: 40 złociszy to nie takie grosze, nie przesadzajmy.

Z tego wypustu nie skorzystałem, ale dzięki poprzednim biedronkowym giermaszom pograłem sobie w Call of Juarez, Wormsy, Wiedźmina, czy też znowu odpaliłem Starcrafta.

W kolejce czeka jeszcze Zew Prypeci, Alone in the Dark i parę innych tytułów...

Za te akcje duże brawa dla insekta i czekamy na więcej!