Wpis z mikrobloga

#manga #kwiatigwiazda #hanatohoshi #shoujoai

W #empik (jak i większości specjalnych sklepów) można już spokojnie zakupić mangę Kwiat i gwiazda, jednotomówkę (składa się z połączonych 2 tomów) od #waneko

Cena to 25zł, ale za to dostajemy około 290 stron :]

Opis wzięty z strony Waneko:

"Główna bohaterka mangi „Kwiat i Gwiazda”, Hanai, w czasach gimnazjum wygrywała turniej za turniejem w tenisie stołowym, lecz po tym jak sromotnie przegrała z pewną dziewczyną straciła całą wiarę w swoje umiejętności. Teraz zdała do liceum, rzuciła granie w ping ponga i chce zacząć nowe życie jako zwyczajna nastolatka… Lecz z jej planów zupełnie nic nie wychodzi, kiedy okazuje się, że jej dawna pogromczyni nie dość, że uczy się w tym samym liceum i w tej samej klasie! Jak rozwinie się ich znajomość?"

Gatunek/tematyka: shoujo-ai, komedia, romans, sport

Teraz coś od siebie.

Wyczekiwałem tej mangi od dość dawna i nie zawiodłem się. Nie czytam dużo mang i myślałem, że wezmę to na dwie tury, ale historia tak potrafi wciągnąć, że łyknąłem wszystko od razu.

Kreska to zależy od gustu, osobiście nie jestem wymagającym konsumentem, więc mi się podobała, choć trochę te oczy takie jakieś :]

Na tłumaczeniu się nie znam, więc nawet się nie wypowiadam.

Czy polecam? Dla wielbicieli shoujo-ai lub tenisa stołowego pozycja must have, w końcu rzadko kiedy wychodzi taka manga na rynku polskim :]
BlackReven - #manga #kwiatigwiazda #hanatohoshi #shoujoai

W #empik (jak i większości...

źródło: comment_5J2IxlsWnb2Qio9WgSmTWxhO39gH6aOw.jpg

Pobierz
  • 22
@BlackReven: zgadzam się, tylko że zawsze jest ryzyko spieprzenia polonizacji - sztywne tłumaczenie dialogów nie odda klimatu całości, język jest często bardzo specyficzny. Toradora! (Studio JG) ma całkiem dobre tłumaczenie prócz kontrowersyjnych "-sanów" - jedni akceptują ich pozostawienie, drudzy ich nie cierpią. Ja należę do tych pierwszych (w sumie to nawyk z angielskich napisów, w których w większości zostawia się sufiksy). Chyba trzeba będzie na szybko przeczytać ~10 stron i ocenić
@BlackReven: U mnie jest porażka, w Elblągu nic, może coś w Trójmieście jest, ale więcej wachy spalę niż to warte, już wolę w Yattcie zamawiać (czwarty tom Toradory! już do mnie jedzie, spóźniłem się z zakupem w Empiku i wyprzedali).