Wpis z mikrobloga

Witam, moja mam prowadzi bufet w szkole. Po roku szkolnym zostało jej bardzo dużo bilonu, który ciężko przeliczyć i później tym płacić. Czy wiecie gdzie we Wrocławiu są liczarki do bilonu? Kiedyś była w Kauflandzie na ul. Legnickiej, ale od dłuższego czasu nie ma tam maszyny. Będę wdzięczny za każdą informację, bo myślę, że niejednej osobie się ona przyda

#wroclaw #bilon #pieniadze
  • 9
  • Odpowiedz
@Gaborek: Jeśli to są jej pieniądze to niech wpłaci sobie na konto w banku - wcześniej wypada tylko zapytać się czy placówka dysponuje zliczarką do bilonu (często mają).
  • Odpowiedz
Tylko, że w banku musisz mieć policzone i pogrupowane pieniądze, a liczyć i grupować grosze jest bez sensu. Lepiej dać do grupowania i liczenia maszynie. Pomijam fakt, że banki biorą prowizję od liczenia i często nie chcą przyjąć bilonu(mają takie prawo)
  • Odpowiedz
@Gaborek: >Wpłacając< na >swoje< konto nie pobiorą prowizji od liczenia, nie mają też prawa odmówić operacji wpłaty gdy ktoś przynosi bilon (o ile to polskie monety) - po prostu to jest chamskie jeśli nie mają maszyny do liczenia, dlatego warto zadzwonić i zapytać. Żona pracuje w banku to wiem.
  • Odpowiedz
@zwierzak2003 tylko, że i tak ciężko będzie tym płacić gdziekolwiek, nie stanę przecież przy kasie i będę płacił za zakupy 1groszówkami :) Prosta wymiana bilon na gotówkę/wpłata na konto :)
  • Odpowiedz
@Gaborek: Kasy samoobslugowe np w Tesco. Tylko polecam zakupy miedzy 22 a 23:30 (później zamykają te kasy). Kasa policzy i przymie, wystarczy wrzucac partiami po ++- 20 monet.
  • Odpowiedz