Wpis z mikrobloga

Co byście mieli ło czym łosprawiać na bez tydziyń:

Co jo czuja kiej do mej szwestry przylazł karlus i siednoł rubom rziciom na jej kociku. Kocik sie kopyrtnął, a ich przanie sie zonaczyło. Żol mi śwagra, bo to gryfny synek boł, a kocika nie widzioł bo tyn boł czorny jak wungiel. Żech jes cołki spulany, skiż moja szwestra beczy, a jo siedza w inkszej izbie i wala niemca po hełmie. Łojce jej przają i siedzom u nij z godkom, a jo ino sie lachom, boch jes taki pośmiewny niyrob, co ino #!$%@? co by sie w doma hajcowało, choby sztajger na grubie i po trochu mom ptoka. Siedza w izbie i żech jes choby w Altrajchu, łoni dalij rozprowiają co z łonym nieboszczkiem kocikiem i z karlusem gorolem co mioł być śwagrem, a jo siedza i żech jes rubą afą i mom rube fuzekle, co mi je oma s Ustronia usztrykowała, kiej wali gorąc z luftu, a sam siedza sagi w samych ino batkach i sam sie kulom s tego lachania. Ale mi sie darzi, bo sam mom w szranku hajcowane łoszkrabiny i inksze maszkiety.

Przi łonaczeniu tej godki nie łoberwoł żodyn gorol. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kot1401: @MooSK: @tuhna: @Mordeusz: @ItaljetMaster: @krav: @dexaty: @Zydomasoneria: @mitotasak:

#slask #chorzow #katowice #jezykslaski #zodyn #pasta #slaskosc #slunskogodka
  • 76
  • Odpowiedz
Co jo czuja kiej do mej szwestry przylazł karlus i siednoł rubom rziciom na jej kociku. xD Kocik sie kopyrtnął, a ich przanie sie zonaczyło xD Żol mi śwagra, bo to gryfny synek boł, a kocika nie widzioł bo tyn boł czorny jak wungiel xD Żech jes cołki spulany, skiż moja szwestra beczy, a jo siedza w inkszej izbie i wala niemca po hełmie. Łojce jej przają i siedzom u nij z
  • Odpowiedz
I tak można do rana. Nikt nie wie ile jest gwar śląskich. Może dlatego właśnie śląski nie będzie językiem.


@Nemrod: Z drugiej strony w każdym języku są synonimy więc fakt wystąpienia kilku słów mających podobne/to samo znaczenie potwierdza, że śląski powinien być zaliczany do języków.
  • Odpowiedz