Wpis z mikrobloga

@kopek: Zwyczajowo się daje tyle ile kosztuje wesele w przeliczeniu na osobę. Tak żeby się mniej więcej zwróciło im, i nie będzie obciachu. Moim zdaniem tak 300zł to minimum trzeba dać. Niestety to droga impreza i dla gości i państwa młodych:)
@kopek: Jak Cie dobrze zna, to ma pewnie świadomość, że wiele jej nie dasz, bo nie masz, a nawet jakbyś miał, to byś nie dał. Ale myślę, że z 200 plnów.
@kopek: każdy daje tak iprezent na jaki go stać. Chyba że jest cebulakiem i musi pokazać się na weselu z wypasionym prezentem chociaż by przez następne 3 dni miał nie jeść
@kamil1210: No i to jest właśnie cebulactwo. Kurde o weselu wiesz z reguły, tym bardziej że to rodzina jakieś pół roku wcześniej i można się przygotować na to.

A mówienie że każdy daje tyle ile może to ma zastosowanie jak masz 3 dzieci na utrzymaniu, sam jesteś na zasiłku, a żona nie pracuje.

Kurde to jest kasa dla Państwa młodych którzy dopiero co zaczynają wspólne życie, i na bank te pieniądze
o. Kurde o weselu wiesz z r


@juz_tu-bylem: taaaa potrzebują kasy na nowe życie i urządzają imprezę za 200zł/osobę aby otrzymać prezent od gościa warty te 200zł.

idź się wyśpij bo chyba jeszcze śpisz i ci mózg nie pracuje dobrze
@kamil1210: Wesele nie jest dla Państwa młodych tylko dla znajomych i rodziny. Tradycja dla nie których coś znaczy nie ma tu o czym dyskutować.

No i oczywiście argumentum ad personam, klasyk. Sam nie wiem czego się spodziewałem po dyskusji na wykopie.
@kamil1210: To wystarczy pominąć nie potrzebne fragmenty odnośnie rozmówcy i nie ma problemu.

No bo trzeba dać tyle i o co tu się ścierać?

W normalniej sytuacji jest tak że za wesele płacą rodzice nie? No oczywiście można by powiedzieć "nie robimy wesela dajcie nam kasę od razu".

Ale tradycja zobowiązuje, więc wesele z reguły się robi. No i kasa zebrana ląduje u państwa młodych. Wszyscy zadowoleni, młodzi bo dostali kasę,