Wpis z mikrobloga

@Stragan: nie mieszaj. jeżeli reklamujesz z niezgodności z umową, wtedy gwarancja nie ma nic do rzeczy, bo taką możliwość reklamacji daje ustawa niezależnie od postanowień osób trzecich.
@mattttx: Ciekawy jestem w jaki sposób towar z 1 zdechłym pikselem jest niezgodny z umową. Jeżeli producent w procesie technologicznym dopuszcza 3 martwe piksele to nie ma znaczenia czy składasz z gwarancji czy z niezgodności i tak nie uznają. No ale próbować można, szkoda tylko 2 tugodni bez telefonu.
@mattttx: Ja z monitorem dostałem jakąś kartkę na której było napisane, że jeżeli występuje poniżej 3 martwch pikseli nie mogę reklamować, znaczy mogę ale reklamacja nie zostanie uznana.
@mattttx: czytaj forumprawne.org/prawa-konsumenta/346607-martwy-pixel-w-matrycy-laptopa-sprzedawca-odmowil-zwrotu.html i dupa cicho. Na pewno jest w warunkach gwarancji. Z niezgodności tak jak mówiłem nie przyjmą bo wada jest mało istotna.
@Stragan: tam jest mowa akurat o tym, że odbiór osobisty został potraktowany jak zakup osobisty (co jest błędne i wygodne dla sprzedawcy), znowu mieszasz z gwarancją. guzik Cię obchodzi cokolwiek w gwarancji jeżeli powołujesz się na ustawę. może być i 6-miesięczna, ale ochrona ustawowa trwa 24 miechy.

@anonim1133: weź sprawdź dokładnie papiery i w razie czego wal na PW :)