Wpis z mikrobloga

Miraski od niedawna zacząłem bieganie interwałowe. Sądzicie że proporcje 1 min sprint / 2 min zwykłego biegu w 8 rundach są ok? Pytam bo czytam sprzeczne informacje ()

#bieganie #silownia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Slasiu: No powiem ci że zastanawiam się na czy trochę nie zmniejszyć sprintu i wydłużyć biegu bo w końcówce już mam słabo :) Biegu jest z rozruchem ok 33 minuty. Myślisz że gdyby było nawet trochę 20-25 tez by było spoko?
  • Odpowiedz
  • 0
@Czokowoko: ponoć dobry trening interwałowy ma trwać do 20 minut włącznie z rozgrzewką. Po mojemu tnij czas sprintu i truchtu, a liczbę powtórzeń dobierz tak żeby czas sie zgadzał
  • Odpowiedz
@Czokowoko: Ja tak robię (minuta/dwie) w tempie (20kmh/10kmh), ale nie dałbym rady zrobić 8 rund. Może zmień prędkości? Moim zdaniem za długo to trwa.
  • Odpowiedz
@Czokowoko: 1 minutowy sprint? Nie myl sprintu z interwałem, bo nie wydaje mi się, że potrafisz biec minutę na 100%.

Ja cieszę się dobrą kondycją a 15 sekundowe sprinty z 40 sekundową przerwą x 10-15 dają mi porządnie w kość. Sprint jest wtedy kiedy zbliżasz się do tętna maksymalnego i biegniesz najszybciej jak potrafisz, mówimy w tedy o treningu HIIT. Interwał to po prostu szybszy bieg. I żeby efektywnie wykonać
  • Odpowiedz