Wpis z mikrobloga

@pahha: To ja zalinkuję poprzedni wpis :)

http://www.wykop.pl/wpis/8723902/mirki-wlasnie-dostalem-mejla-oficjalnie-i-ostatecz/

Daj jeszcze znać za kilka dni się czujesz, bo jestem ciekaw jak długo doskwiera ból i czy pojawiają się jakieś komplikacje.

Jak z traktowaniem w szpitalu, tak jak zwykły pacjent, tj. obiad z 200 kalorii czy może miałeś jakieś specjalne warunki? 3 dni to jednak trochę sporo, zwłaszcza że robisz to z dobrej woli.

I ogólnie propsy za to :)
via Android
  • 0
@only: właściwie w szpitalu spedzam tylko dzisiejszy dzień, przyjechałem we wtorek wieczorem, nocleg w hotelu, w środę rano w szpitalu pobrano mi krew i do wieczora mogłem być poza szpitalem. Jedzenie dostaje normalne i jestem normalnym pacjentem. Wypisuja mnie jutro jak tylko wstane wiec to nie są dosłowne 3 dni;)
via Android
  • 0
@Pommernstellung: 'stanem pacjenta' i z tego co zrozumiałem głównie wieku. Niestety zapytalem o to dopiero przed zabiegiem, a ze byłem trochę w emocjach to nie pamiętam wszystkiego co mi powiedziano. Wypytam dokładnie jutro przy wypisie.
@Ferengi: Nie więcej niż 25 ml na kilogram masy przy pobieraniu z talerza kości biodrowej. Więc u drobnych osób zrobią to z krwi obwodowej i komórek macierzystych, a u takiego dzika z kości biodrowej pod narkozą wielką strzykawką. No do tego indywidualne predyspozycje dawcy czy w ogóle narkoza jest dla niego. Wszakże ok. 2% "narkoz" kończy się powikłaniami potem.

@TheMan: Hm, ważę 67 kilo, niecałe 180 cm, więc koks ze mnie żaden. Interesuję się, bo od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zgłoszenia na dawcę, ale bardziej od samego zabiegu (bardziej boję się bólu i tej igły - naoglądałem się House'a, tam zawsze bolało) przeraża mnie perspektywa pobytu w szpitalu, a tego nienawidzę. Pod narkozą już raz byłem i nie miałem z tym problemu.
@pahha: Czy to prawda, że jeśli zgodzisz się na oddanie szpiku z kości, a potem okaże się, że jesteś np. przeziębiony, to oddajesz szpik bez żadnego znieczulenia (narkozy)?
via Android
  • 0
@Pommernstellung: dobra, to juz wiem. Im młodszy biorąc tym większą szansa na to ze będą pobierać z biodra, w ten sposob jest większą szansa na przyjecie przeszczepu bo młodzi często odrzucają komórki macierzyste.