Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc Mireczki ;-; Zakupiłam telefon na ebay'u, ale SWISS POST zabrała mi do niego baterię. Problem w tym wszystkim jest taki, że telefon jkest niedostępny w Polsce, w internecie nie ma samej baterii żeby dokupić i w polsce nie ma zamiennika żadnego aliexpress #chinskietelefony BTW. telefon to MLAIS MX28
  • 27
Przede wszystkim nie podałaś nawet o jaki telefon chodzi , może ktoś ma 2 baterię i chętnie odsprzeda.

Boleśnie odpowiem ,że bateria zapewne poszła do utylizacji i nikogo z obsługi lotniska nie obchodzą Twoje roszczenia
@saginata: Napisałam i odpisał mi: "We are very sorry to hear this trouble. We did send you the bettery with the phone. But as you see, the battery was removed by the Swisspost. Our system doesn't support resending. Could you contact with your post office to help you get the battery please? Or match one in your local market please?"
@jinju: To im odpisujesz, ze bardzo Ci przykro, ze kiepskiego kuriera wybrali, ale to jest ich problem. Zaplacilas IM za dostawe. Oni maja zalatwic dostawe. Jak nie wysle ani nie zwroci kasy, to trzeba do ebay albo paypala napisac. Dostalas od poczty jakis papier wyjasniajacy co sie stalo z bateria? Jak zeskanujesz i pokazesz, to nie powinno byc problemu.
@swistu: Skoro na tyle Ci wyglądam.. zamknijmy sprawę. Chciałam być uczciwa. Nie wiem jak sie mam zachować w tej sprawie, bo pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło przy bardzo bardzo częstym kupowaniu w internetach.
@saginata: Otworzyłam spór na paypal'u i tam do niego napisałam. Zeskanowałam mu ten kwitek od SWISS POST i wysłałam, to co odpisał już pokazałam. Czyli bez względu na wszystko mają zwrócić kasę? Bo jeszcze może być tak, że może każą odesłać :cc
@jinju: Jak paypal kaze odeslac, to odeslij, tylko to musi wszystko byc w ramach tego sporu zrobione a nie w mailach. Nie pamietam jak to dokladnie dziala. Niech paypal sie tym teraz zajmie. Mozesz jeszcze raz stanowczo odpisac.

Nie obchodzi cie ich system. Telefon mial byc z bateria. Wzieli pieniadze za wysylke wiec wzieli na siebie odpowiedzialnosc za ta wysylke. Zasady poczty znali albo powinni byli znac.
@jinju: w twoim telefonie została użyta bateria typu gb/t18287-2000 3.7V 2500mAh

Wszystko wskazuje na to, że powinna pasować bateria od jakiegoś Samsunga (te chińskie telefony często bazują na innych) może być to Note 1.

Powinnaś zgłosić się do jakiegoś serwisu/lombardu i poprosić o przymiarkę baterii z wystawowych telefonów itp. Ważne tylko żeby była to samsungowa bateria 3 pinowa (z 3ma blaszkami). Moim zdaniem uruchomisz ten telefon bez większych problemów.

Źródło zdjęcia:
P.....i - @jinju: w twoim telefonie została użyta bateria typu gb/t18287-2000 3.7V 25...

źródło: comment_7V91YzXp4z58kiCFUKsYMJk1IvRRx8Hn.jpg

Pobierz