Wpis z mikrobloga

Mirki moja przygoda z firmą @X-KOM

Środa(16) godzina 15 zamawiam sobie kompa od tej firmy. Patrze na napis sugerujacy ze jutro powinenem go mieć. Kurier za pobraniem czyli wysylka bez niczego więc czekam. Mija dzień i nic. Następnego z wykopu dowiaduje sie o przeniesieniu magazynu. No spoko mówię, byle do weekendu był. Jednak piątek wciąż nic więc dowiaduje się co i jak. Miły pan mówi że zostanie wysłany dziś(piątek) z opcją dostarczenia na sobote. No trudno mowie, ale bardzo wporządku podejście. Potem jeszcze jeden telefon, też od miłego pana z X-komu że nie da rady i że będzie w poniedziałek i jako rekompensta dostanę torbę. PRoblem w tym że w poniedziałek nie ma mnie w domu nie mam jak odebrać więc prosze o wysyłke na wtorek. Problemu nie ma. Jest wtorek kurier dostarczył mi wszystko, wszystko jak bylo mówione jest, plusik dla firmy za podejście.

Teraz #kiciochpyta do #januszeinformatyki a mianowicie. Czy jak zmienie system (obecnie "brudny win8 z masą ustrojstw od producenta) na inny (win 7 zamiast 8 ma sens) to stracę gwarancje?

#xkom #pytanie
  • 11
@Kofi: a jak obecnie mam win 8 to czy muszę coś płacić za up do 8.1? I czy jak go zrobie to wgra mi czysty system czy też będzie masa oprogramowania od producenta?
@nadrat24: Upgrade zrobisz sobie przez aktualizacje, te zwyczajne (jest darmowy). A oprogramowanie producenta sobie odinstaluj i tyle. Co za problem?

Win 7 to dobry system, ale moim zdaniem nie ma sensu przerzucać się z Win 8, który jest również dobry. Jest kilka rzeczy do których trzeba się przyzwyczaić, ale to nie powinno być problemem.
@nadrat24: Przepraszamy za niedogodności. Przenieśliśmy już magazyn i działamy dla Ciebie (i Was) na 100%. Jeśli chodzi o system, to doradzamy upgrade do 8.1. :-)
@X-KOM: Poleciłam Was znajomemu, któremu bardzo zależało na szybkim czasie realizacji. Dotarłam też tutaj gdzie piszecie, że wyżej wymienione problemy już nie mają miejsca. I przyznam, że trochę mi głupio bo zamawiając u konkurencji towar miałby kilka dni temu. A dostał odpowiedź, że paczka dotrze z opóźnieniem w związku z przenoszeniem magazynu.