Wpis z mikrobloga

Ja może trochę #januszkolarstwa , choć oglądam kolarstwo, a przede wszystkim #tdf od 15 lat (tak, odjazd Armstronga z zerknięciem w twarz Ullricha, to było to). Ni pytanie takie jakby techniczne, No świetnie dziś Majka zaszalał, ale z opinii ekspertów, mam jakby wrażenie, że z Kwiatkowskiego jednak więcej szczęścia mieć będziemy, jak myślicie?

#tdf #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@choleryk: Zależy w jakich kategoriach to rozpatrywać. Po mojemu, to Majka jest dużo lepszym materiałem na trudne etapowe wyścigi (Co każdy kto oglądał ostatnie dwie edycje Giro powinien zauważyć). Kwiatkowski natomiast w sam raz na jednodniowe ( z wyłączeniem tych najbardziej górskich, jak Lombaradia czy San Sebastian). Dla mnie to dwa zupełnie inne typy kolarzy, tak jak biegacz na 800m i na 5000m.
  • Odpowiedz
@choleryk: Obydwaj to jeszcze młodzi sportowcy mają przed sobą najlepsze lata w kolarstwie.Nie zapominajmy, iż tegoroczny TdF jest dość specyficzny, Rafał nie ma Contadora a Michał Cavendisha nad sobą. Moim zdaniem niech zbierają doświadczenia, budują swoją pozycje, i jeden i drugi ma szansę kiedyś zostać pierwszorzędnym kolarzem w swoim teamie a wtedy przy swoim predyspozycjach nie jedno zwycięstwo będzie możliwe
  • Odpowiedz
@choleryk: przede wszystkim obaj są zupełnie innymi kolarzami. Majka zapowiada się na świetnego górala. Michał to zupełnie inna kategoria - góry nie są jego domeną, całkiem nieźle spisuje się w czasówkach, a już naprawdę kapitalnie potrafi współpracować ze swoją ekipą kiedy trzeba zrobić pociąg, by wyprowadzić Cavendisha na świetną pozycję do finiszu.

Naprawdę trudno ich porównywać. Myślę, że obaj przyniosą nam wiele powodów do dumy i nie raz, nie dwa
  • Odpowiedz