Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przyszedł nowy router. :D 2xusb , dual band, możliwość wgrania openwrt . 128MB RAM , procek atheros 560MHz. Do tego mam zamiar podpisać dysk 2TB , ale najpierw muszę przebudować całą sieć w domu bo mam router na strychu i nie wytrzymuje +80°C w południe (mam czarny dach). Planuje go przełożyć do mojego pokoju na szafę ale muszę nowe kable pociągnąć od piwnicy ;_;

#router #komputery #teleinformatyk

#chwalesie
NoXar - Dzisiaj przyszedł nowy router. :D 2xusb , dual band, możliwość wgrania openwr...

źródło: comment_JDMqDma0q1fjZkSV1vRcm3vWzETABvBg.jpg

Pobierz
  • 8
@nochybaniebardzo: Testowałem z dyskiem 250GB i śmigał.

@kradzionyLogin: W piwnicy będę robił pokój rekreacyjny TV, barek, jakaś kanapa (bo w piwnicy w lato jest przyjemnie chłodno). Dałem około 220 zł

@Fjuczer: Jak masz tylko po kablu to nie warto , internetu ci to nie przyspieszy a jak chcesz połączyć kilka kompów to zwykły gigabitowy switch wystarczy. Chyba że chcesz sie bawic w takie bajery jak serwer FTP czy NAS
@nochybaniebardzo: po kablu odczyt z dysku podpiętego do routera wynosi około 18MB/s więc jako magazyn filmów czy muzyki to dla mnie wystarczy. No z fifirifi jest trochę gorzej ~15MB/s ale wciąż film fullHD 15GB leci płynnie.

Co innego jest między kompami ... wtedy pliki kopiują się z max prędkością dysku ( ͡° ͜ʖ ͡°)