Wpis z mikrobloga

Pytanie do #4konserwy #korwin #knp

Naprawdę bronicie Krula po wydarzeniach ostatniego tygodnia? Nie ma usprawiedliwienia na jego zachowanie - zachowuje się jak typowy dres. Ktoś obrazi jego cześć i honor - to #!$%@?. Dadzą mu się wypowiedzieć na forum - to rzuci przekleństwem w Parlamencie Europejskim.

Gość się ośmiesza - swoim akcentem, swoim zachowaniem i wraz z tym ośmiesza idee, które głosi. Wy naprawdę go jeszcze bronicie?
  • 45
  • Odpowiedz
@dfdrdedwdsdxdcdv: i to tak bardzo Cie boli. nie masz innych problemow ? Bo mnie na ten przyklad to nie boli malo tego bol dupy lewakow bawi mnie coraz bardziej. Mam nadzieje ze Korwin dowali bardziej do pieca a milosc i tolerancja rzygna tecza :)
  • Odpowiedz
@xvovx: Tak, jest, chyba że wykopki jak zwykle wiedzą lepiej niż językoznawcy z Oxfordu. A nawet jeśli, to nie przystoi taki język osobie z wykształceniem wyższym w PE, nieprawdaż?

@o90: Naprawdę nie wiem, ale trochę jednak nasz język jest ubogi pod tym względem. Nie mamy w Polsce wielu murzynów, więc pewnie nie mamy i przekleństw na nich.

Nie zmienia to faktu, że to jakby przetłumaczyć "#!$%@?" na "dick".
  • Odpowiedz
@o90: Przed znakami interpunkcyjnymi nie daje się spacji. Tak samo ufasz tłumaczeniom w filmach gdzie "#!$%@?" jest tłumaczona na "terefere"? Daj spokój, masz nawet przykład gdy Korwin mówił po angielsku i był tłumaczony na polski beznadziejnie (co sam przyznał). Tłumacze nie tłumaczą dosłownie, mógł też zostać zaskoczony użyciem tego słowa, bo raczej nie spodziewał się wulgaryzmów więc to złagodził.

Poza tym dlaczego opierasz się na tłumaczeniu JEDNEJ OSOBY? Dałem
  • Odpowiedz
@dfdrdedwdsdxdcdv: a dopuszczasz mozliwosc ze tlumacz, profesjonalista ma racje ?

tym bardziej ze kontekst wypowiedzi jest ekonomiczny a nie rasistowski.

@platkiowsiane: szczerze ? mam to w dupie. google tlumaczy mi tak samo. nie mam powodu nie ufac tlumaczowi i google dlatego ze lewaki maja bol dupy :)
  • Odpowiedz
@dfdrdedwdsdxdcdv:

Tak, jest, chyba że wykopki jak zwykle wiedzą lepiej niż językoznawcy z Oxfordu. A nawet jeśli, to nie przystoi taki język osobie z wykształceniem wyższym w PE, nieprawdaż?


Że nie przystoi to się w pełni zgadzam, ale nie czyni to jeszcze z danego słowa przekleństwa.
  • Odpowiedz