Wpis z mikrobloga

@Marellion: @anubiis: Chodzi mi o fakt, iż jeden sygnalizator umożliwia przejazd rowerom oraz przejście pieszym - czyli zgodnie z infrastrukturą obecną na zdjęciu. Drugi z kolei ma widocznego wyłącznie "ludzika", dzięki któremu w moim rozumowaniu jedynym prawnie dozwolonym sposobem na przekroczenie drogi przez rower jest jego przeprowadzenie.

Gdzie tu logika? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@czuraj: Tak się zastanawiam, czy jeśli są dwa sygnalizatory dla pieszych, a nie ma dla rowerzystów, to czy nie oznacza to że rowerzysta nie ma świateł i może kiedy chce przejeżdżać? Bo przecież brak sygnalizatora nie kasuje przejazdu rowerowego.
@Eau-Rouge: Z tego co mi powiedział pan policjant, który zatrzymał mnie na ścieżce (chodzi o ten sam przejazd - wcześniej był tylko sygnalizator dla pieszych) - nie.

Mimo, że jest dalszy ciąg ścieżki wzdłuż tej samej ulicy, pasy pomalowane, ale zostałem zatrzymany :<
@Eau-Rouge: Ten pan akurat został oddelegowany do kontroli na ścieżce rowerowej, więc stwierdziłem, że ma kompetencje ;)

Na pierwszy rzut oka wykonywał jedynie czynności w obrębie tej ścieżki - powinien się znać :P