Wpis z mikrobloga

@ogur: Geniusz szukajacy uploadera z funkcja resume w js i dostaje odpowiedz resumablejs, kolejny ktory robi platnosci paypalem i probuje lapac rewritem dane z geta mimo ze uzywa QSA, gosc pytajacy o nazwe metody (nazywajac ja funkcja) bo jest programista wordpress i nie upadnie tak nisko zeby spojrzec w dokumentacje... A to tylko ostatnie wpisy.
@kmicolo: Bo ludzie nie potrafią programować - i nie mam tutaj na myśli klepania samego kodu, tylko analizy sytuacji, problemu, rozbicia go na mniejsze części i umiejętności poszukiwania rozwiązań.
@kmicolo:

też mnie to irytuje momentami, czasem pytania tu zadawane są tak oczywiste że gdyby wpisać je na google to pierwszy wynik jest na stackoverflow takie same pytanie z odpowiedzią ponad 500 upvote, i dziesiątkami komentarzy, jeżeli ktoś nie potrafi szukać samemu informacji to średnio to się zapowiada
@kmicolo:

What Makes a Good Programmer?

1. Problem Decomposition

Programming is about solving problems. But before you write any code, you need to be clear on how to solve the problem. One skill good programmers have is the ability to break the problem down in smaller and smaller parts, until each part can be easily solved. But it is not enough simply to find a way to solve the problem. A
@kmicolo: Smutek jest, jak gość zadaje dość inteligentne pytanie, jak ostatnio o strukturę komentarzy (ala wykop). I januszeprogramowania mówią mu, żeby robił parent_id i tyle, co jest praktycznie najgorszym możliwym rozwiązaniem problemu ()

Także głupie pytania są spokojnie do przełknięcia. Gorzej z głupimi odpowiedziami na dobre pytania.