Wpis z mikrobloga

  • 3
@HuItaj: taśma izolacyjna jest tańsza. Moja Stara kosiarka miała takich łat ze pięć. Ergo, mój brat nigdy nie pojal po #!$%@? uważać na ten kabel i najlepiej trzymać go jedną ręką zawsze z dala.
  • Odpowiedz
@d00mer najlepiej trzymać jedną ręką z dala kabel, czy brata? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli to drugie, to lepiej posadź go przed kompem i daj mu pośmieszkować na mirko. Będziesz mieć wolną rękę :)
  • Odpowiedz
taśma izolacyjna, nóż do tapet i po 10 minutach kabel naprawiony.


@Mordeusz: taśmą izolacyjną nie można takiego kabla naprawiać (on jest przeznaczony do pracy na zewnątrz gdzie występuje wilgoć) - zgodnie ze sztuką to tylko skrócenie albo wymiana (można jeszcze mufę zakładać, ale to nie ma ekonomicznego sensu).
  • Odpowiedz
@megawatt: Nie wiem, czy "można", czy nie "można", bo niby kto decyduje o tym, jak mogę naprawić swój kabel do prac ogrodowych (sprzęt firmowy to inna sprawa), tak czy inaczej działał później przez lata bez problemu po dwóch takich naprawach.

Napiszę Ci więcej - instalacje zasilania lampek choinkowych zewnętrznych też robiłem m.in. przy użyciu taśmy klejącej i folii i dokładnie ten kabel leżał ponad miesiąc w błocie i śniegu na zewnątrz
  • Odpowiedz
Nie wiem, czy "można", czy nie "można", bo niby kto decyduje o tym, jak mogę naprawić swój kabel do prac ogrodowych (sprzęt firmowy to inna sprawa), tak czy inaczej działał później przez lata bez problemu po dwóch takich naprawach.


@Mordeusz: decydują normy, kabel po takiej naprawie nie ma odpowiedniej wytrzymałości elektrycznej i w niesprzyjających warunkach może spowodować porażenie użytkownika albo osób trzecich - zwłaszcza przy osobach trzecich jest ten problem, że
  • Odpowiedz
@HuItaj: Skleić nie mogłeś? MI by nawet przez myśl nie przeszło żeby nowy kabel kupować.

@megawatt: Pełno mam w garażu poklejonych kabli. Osoby trzecie porażą się prądem jak koszę trawę? I jaka wilgoć, jak jest mokro to nie koszę trawy.
  • Odpowiedz
Osoby trzecie porażą się prądem jak koszę trawę?


@Siwariusz: ktoś Ci nadepnie ten kabel albo zamoczy się i będziesz podłączony kabel zwijał

nigdy nie mów nigdy, z prądem żartów nie ma - i wiem co mówię (trust me I am an engineer, uprawnienia elektryczne też mam)
  • Odpowiedz