Wpis z mikrobloga

Mirki, ogarnia ktoś MS SQL Server? Mam problem z uszkodzoną bazą. :( Serwer (2008 R2) nie chce odpalić, a przy próbie odbudowy bazy wyskakuje

The state of your SQL Server installation was not changed after the setup execution. Please review the summary.txt logs for further details.


Zaglądałem do summary.txt i nie dowiedziałem się zbyt wiele...

#sql #mssql #komputery
  • 6
@bartolini_gabka: serwer działał i podobno z dnia na dzień nagle przestał. Obecnie nie chce wstać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od czasu instalacji nic nie zmieniałem (i podejrzewam, że nie było zmieniane przez kogo innego) w konfiguracji. Zaraz zrobię screena.
@jedrek018: może jakieś aktualizacje z windowsa zabiła serwer. Może jakaś usługa się przełączyła na manual. A jak mimo tego nie chce wstać to reinstalacja i odtwarzanie z backupu (pełny, różnicowy + logi transakcyjne)
@bartolini_gabka: @msq: wygląda na to, że sobie poradziłem. Problemem było to, że chciałem 64-bitowym instalatorem odbudować bazę na 32-bitowej wersji. Zorientowałem się zaglądając na konfigurację sieciową w Configuration Managerze, więc dzięki @bartolini_gabka. :) 32-bitowy instalator odbudował, serwer wstał, dołączyłem bazy i zaraz zobaczę, czy wszystko jest w porządku.

Dzięki za pomoc! Miło jest wiedzieć, że na Wykopie zawsze znajdzie się ktoś, kto czuwa i jest chętny pomóc.